اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.
<p>در شرایطی جبهه مشارکت هفده سالگی خود را پشت سر می گذارد که به رغم تغییر دولت اقتدارگرا و بر سرکارآمدن دولت روحانی ملقب به &quot; دولت تدبیر و امید &quot; هنوز سه نفر عضو ارشد و جوان جبهه در زندان ظلم بسر می برند و امنیت فعالیت های سیاسی همچنان خدشه دار مانده و هزینه های سنگینی مترتب برانجام کار سیاسی است اما اعضا و حامیان جبهه مشارکت نشان داده اند که جریان فکری سیاسی جبهه مشارکت قالب حزبی دولت ساخته نداشته و در سخت ترین شرایط توانسته است به فعالیت های خود ادامه دهد...
جبهه مشارکت ایران اسلامی ضمن همدردی با آسیب دیدگان مظلوم غزه، هم صدا با ملت مظلوم فلسطین از همه کسانی که مدافع حقوق این مردم هستند می خواهد با حضور در مراسم راهپیمایی روز قدس انعکاس صدای مظلومیت زنان ،کودکان و مردم بی پناه غزه باشند.
کمیسیون زنان جبهه مشارکت ایران اسلامی با ابراز نگرانی ازعواقب ناشی از تصویب و اجرایی شدن چنین طرح هایی اعلام می دارد که این اقدامات نتيجه ای جز كمرنگ كردن حضور زنان در جامعه و حذف تدریجی آنها از فعالیت در عرصه عمومی و تاكيد بيشتر بر نقش سنتی زنان به عنوان همسر و مادر به دنبال نخواهد داشت.
شاخه و کمیسیون زنان جبهه مشارکت ایران اسلامی ضمن تبریک روز ولادت بزرگ بانوی اسلام به تاسی از این الگوی بی مثال زن مسلمان همه احزاب، نهادهای مدنی و مسئولین کشور را به تلاش و برنامه ریزی به منظور پر کردن شکاف ها و رفع ضعف ها و تبعیض ها ی موجود در این ارتباط دعوت می کند.
برای رسیدن به اهداف ملی و کلان کشور و نجات از وضعیت گذشته نیز باید عزمی ملی پشتوانه آن گردد. جلوگیری از یأس، کمک به دولت، رفع و دفع فضای امنیتی، ایجاد فضای آزاد برای نقد و اظهار نظر، آزادی زندانیان سیاسی به ویژه رفع حصر اقایان موسوی و کروبی و خانم رهنورد و گشایش در فضای داخلی، ایجاد فرصت برای نهادهای مدنی و سازمان ها و احزاب و تشکل های سیاسی، صنفی، اجتماعی و امثال آن، از عمده عواملی است که با تعامل و همکاری بین ارکان حکومت، احزاب و ...
جبهه مشارکت ایران اسلامی ضمن تاکید بر تلاش برای تحقق انسجام ملی و حفظ آرامش در شرایط کنونی کشور ،همه مسئولان، نخبگان و جریان های سیاسی را به شناخت ابعاد رفتاری و اهداف این جریان مشکوک فرا می خواند و از همۀ دست اندرکاران که به تریبون های رسمی دسترسی دارند می خواهد جانب اعتدال را نگاه دارند و از هر رفتار، گفتار و اقدامی که در راستای تحقق اهداف جریان های افراطی است بپرهیزند.
جبهه مشاركت ايران اسلامي ضمن تبريك اين مناسبت بزرگ به همه ملت ايران از عموم مردم كشور می خواهد برای تجديد بيعت با آرمانهای اصیل خود با حضور پر شور و با سردادن شعارهاي " استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی " ، " نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی " و " الله اكبر " اراده خود را بر تداوم سربلندی ايران نشان دهند. همه اعضای جبهه در سراسر كشور در اين روز در كنار ملت در این راهپيمايی ملی شركت خواهند كرد.
جبهه مشارکت ایران اسلامی با تأکید برحمایت خود ازفرایند نوین تعامل با جهان امیدواراست این گام ابتدایی، با آثار فراترازحد انتظار خود،‌ مبنای محکمی برای تنش‌زدایی وفروریختن دیوارهای بی‌اعتمادی باشد، واجرای بی کم وکاست توافق میان وزرای خارجه ایران و پنج‌ کشورعضو دائم شورای امنیت سازمان ملل، آلمان و نماینده اتحادیه اروپا زمینه سازگام های مؤثر بعدی بوده، وپرونده هسته‌ای ایران را از پرونده‌ای امنیتی به پرونده‌ای حقوقی واز پرونده‌ای حقوقی به پرونده‌ای عادی در آژانس بین المللی انرژی اتمی بازگرداند..
جبهه مشارکت ایران اسلامی با اعلام انزجار از این جنایت ضد بشری، از افکار عمومی در داخل و خارج کشور میخواهد که با درک آثار ضد انسانی این روند طالبانی - که نه با بلوچستان ایران آغاز و نه با آن به انتها میرسد - و با رها کردن معیار های دوگانه، یکصدا تمامی اشکال کور تروریسم را در سطح منطقه محکوم کنند. به اعتبار شواهد جهانی، تروریسم دوست و دشمن نمیشناسد؛ این پدیده ضد بشری تنها با درک و مشارکت جمعی چاره خواهد شد.
کمیسیون و شاخه زنان جبهه مشارکت ایران اسلامی ضمن تقبیح این عمل غیرانسانی و غیراخلاقی با فرزندان دو تن از خدمتگزاران ایران و ملک و مردم، هم دردی خود را با همه عزیزانی که براثر این اقدام درد بر جانشان ریخته و نمک بر زخم عدم استیفای حقوقشان پاشیده شده است، اعلام می دارد و با ابراز انزجار از این گونه اقدامات تحریک کننده احساسات عمومی که در جهت برهم زدن آرامش و امنیت روانی مردم انجام می شود، انتظار دارد وزارت اطلاعات مسببین این حادثه شنیع را شناسایی و در اسرع وقت به مجازات برساند.
حمیدرضا جلائی‌پور
سید مصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.