اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.

بیانیه کمیسیون و شاخه زنان جبهه مشارکت ایران اسلامی درمحکومیت هتک حرمت دختران موسوی و رهنورد

1392/8/7

نوروز : در پی هتک حرمت دختران موسوی و رهنورد توسط زندانبان زندان خانگی ایندو راهبر جنبش سبز در روز عیدغدیر و واکنش های زیادی که در این ارتباط نشان داده شد، کمیسیون و شاخه زنان جبهه مشارکت ایران اسلامی با صدور بیانیه ای به محکومیت این واقعه پرداخته و از مراجع مسئول خواستار رسیدگی به این موضوع و مجازات مسببین آن شده است.
متن کامل این بیانیه بشرح زیر است :
بسم الله الرحمن الرحیم
بیش از هزار روز از حصر غیرقانونی رهبران جنبش سبز آقایان کروبی و موسوی و خانم دکتر رهنورد می گذرد، پیش از این مسئولان وعده عیدی در روز عید غدیر را به مردم ایران را داده بودند و انتظار می رفت در این روز بزرگ شادی عید با رفع حصر و بند و حبس زندانیان بی گناه بیش از همیشه برای مردم دلنشین شود اما نه تنها وعده ها عملی نشد بلکه رفتار زشت و موهن مأمورین ویژه زندان اختر با دختران معصوم و رنج کشیده نخست وزیر امام راحل و بانوی هنرمند و دردآشنایش تلخ کامی را برای هم وطنانمان به ارمغان آورد.
نمی توان مادر بود و رنج مادر اسیر ستمی را که در مقابل دیدگانش فرزندانش را عذاب می دهند، درک نکرد. نمی توان انسان بود و نسبت به محنت هم نوع بی تفاوت ماند. نمی توان مسلمان بود و از همه مصائبی که بر فرزندان انقلاب به نام اسلام می رود، فریاد و فغان نکرد.
کمیسیون و شاخه زنان جبهه مشارکت ایران اسلامی ضمن تقبیح این عمل غیرانسانی و غیراخلاقی با فرزندان دو تن از خدمتگزاران ایران و ملک و مردم، هم دردی خود را با همه عزیزانی که براثر این اقدام درد بر جانشان ریخته و نمک بر زخم عدم استیفای حقوقشان پاشیده شده است، اعلام می دارد و با ابراز انزجار از این گونه اقدامات تحریک کننده احساسات عمومی که در جهت برهم زدن آرامش و امنیت روانی مردم انجام می شود، انتظار دارد وزارت اطلاعات مسببین این حادثه شنیع را شناسایی و در اسرع وقت به مجازات برساند.
والله عزیز ذوانتقام
کمیسیون و شاخه زنان جبهه مشارکت ایران اسلامی
6/8/1392

حمیدرضا جلائی‌پور
سید مصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.