اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.
<p>در شرایطی جبهه مشارکت شانزده سالگی خود را پشت سر می گذارد که به رغم تغییر دولت و بر سرکارآمدن دولت روحانی ملقب به &quot; دولت تدبیر و امید &quot; هنوز دبیرکل و برخی اعضای ارشد و جوان حزب در زندان ظلم بسر می برند و امنیت فعالیت های سیاسی خدشه دار شده و هزینه های سنگینی مترتب برانجام کار سیاسی است اما جبهه نشان داده که حزبی دولت ساخته نبوده و در سخت ترین شرایط توانسته است به فعالیت های خود ادامه دهد.</p> <p>&nbsp;</p>
مسلما برخورد قاطع و ریشه ای با این گونه حوادث و رعایت همه موازین قانونی و رعایت حقوق همه شهروندان بخصوص زندانیان سیاسی می تواند آرامش و آسایش را در کشور پایدار کند. شورای عالی امنیت ملی به عنوان رکن اساسی تأمین امنیت کشور و آسایش مردم وظیفه مبرم دارد تا در این موضوع به ظاهر ساده اما بسیار مهم و حیاتی ورود کند و با هماهنگی همه قوا نسبت به شناسایی و ریشه کن کردن این شاخه های فاسد اقدام بایسته به عمل آورد.
جبهه مشارکت ایران اسلامی مراتب همدردی خود را با شما و کلیه سوگواران بزرگوار اعلام و از خداوند منان برای آن مرحوم علو درجات و برای بازماندگان طول عمر با عزت افزون تر وصبر جمیل خواستار است.
در اين ويژه نامه که به مناسبت هشتم مارس تهيه شده است، علاوه بر مقالات و نوشته های اعضای شاخه و دیگر فعالین حوزه زنان، گــزارشی از عملكــرد شــاخه زنــان جبهــه مشــارکت از زمــان تأســیس تا بــه امــروز ارائه شده است.
رهایی این هرسه دلاورزن در کنار بانوی سبز محصورمان می تواند بهترین هدیه روز جهانی زن برای زنان ایران و همه خواهرانشان در سراسر گیتی باشد. و چرا شما عزیزان در این زمینه پیشگام نباشید که هر یک در جایگاه خود نه تنها باید به ایرانیان پرسشگر و خانواده های این عزیزان که با امید به تدبیر و گره گشایی دولت اعتدال به دکتر روحانی رأی دادند، بلکه باید به جهان در باب نقض حقوق بشر زنان پاسخ گو باشید.
دریافت جایزه بین المللی بنیاد جهانی انرژی و کسب عنوان بانوی محیط زیست جهان را به شما تبریک می گوییم. امید است هم زمان با بهره مندی دنیا از تجارب زیست محیطی سرکار عالی، ایران عزیز و هم وطنان ایرانی نیز بتوانند از توان و قابلیت شما در مدیریت بحران های محیط زیستی کشورمان با همکاری همه نهادها و سازمان های دولتی، عمومی و خصوصی، بهره کافی ببرند و به زودی شاهد آب، زمین و هوای پاک در ایران عزیز باشیم.
وکیل جبهه مشارکت در خصوص مجوز قانونی فعالیت این حزب می گوید: "حزب مشارکت مجوز گرفته و اجازه فعالیت داشته اما بیان می شود که این اجازه به حکم دادگاه حذف شده و هنوز حکمی از طرف دادگاه نه به حزب و نه به من به عنوان وکیل حزب ابلاغ نشده است. تنها یک بار کمیسیون ماده 10 احزاب حزب را منحل کرده بود که دادگاه تصمیم کمیسیون ماده 10 احزاب را باطل کرد و عنوان کرد که تخلفی صورت نگرفته است. الان مدعی هستند که حزب به حکم دادگاه منحل شده ولی حکمی به ما ابلاغ نشده است."
نمونه برخوردهای کینه توزانه مرتضوی را در جریان سناریوی شکست خورده انتخابات سال 88 می بینیم.برگزاری دادگاههای آنچنانی که حتی قوه قضاییه بعدی نیز نتوانست ننگ آن را تحمل کند و آنها را تعطیل کرد. اما همین دادگاه ها بهترین گواه بر پاکدستی و حسن سابقه سیاسی و اقتصادی و اجتماعی اصلاح طلبان...
دفتر سیاسی با ابراز امیدواری نسبت به رفع حصر و حبس خانگی از جناب آقای مهندس موسوی، سرکار خانم دکتر رهنورد و حجت الاسلام کروبی پس از گذشت بیش از هزار روز با تدبیر شورای عالی امنیت ملی و سایر نهادهای مسؤول، از پخش گزارش تحریک آمیز، غیر اخلاقی و غیر اسلامی و مغایر با منافع ملی صدا و سیما در رابطه با حوادث عاشورای سال 88 ابراز تأسف کرد.
جبهه مشارکت ایران اسلامی، با اعلام حمایت مجدد از این تحرک و استقبال از پاسخ های مثبت جامعه جهانی و بویژه دولت آمریکا به این ابتکار، بر این باور است که: ١. در عرصه داخلی: دستیابی به چارچوبی نظری و اطمینان بخش در این عرصه، تنها با مشارکت فعال صاحب نظران در نفی و اثبات ظرایف مباحث و در بستری شفاف تحقق خواهد یافت. ٢. در عرصه خارجی: از جامعه جهانی بویژه عناصر تصمیم ساز در آمریکا، انتظار می رود در این مسیر، زخم های کهنه و خاطرات تلخ ایران از سیاست های غرب و به خصوص آمریکا را پیش و پس
حمیدرضا جلائی‌پور
سید مصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.