اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.
امیدوارم با همت والای مردم و انتخاب سنجیده‌شان، شاهد مجلسی باشیم بر آمده از خواست و مطالبات به‌حق آنان؛ مجلسی که در رأس امور باشد و علاوه بر نظارت مستمر بر همه قوا و نهادها و قانون‌گذاری درست، “دولت تدبیر و امید” را در انجام وظایف سنگین خود، بخصوص در دوران “پسابرجام” در صحنه‌های اقتصادی، بین‌المللی و تأمین بیشتر حقوق و حرمت مردم یاری کند و امیدوارم آنچه پیش آمده است مقدمه‌ای باشد بر همدلی بیشتر و فراهم آمدن امکان حضور و خدمت همه نیروهایی که دل در گرو نظام و میهن و مصالح ملت و دولت دارند.
اصولگرایان راهی جز تعیین و تکلیف خودش برای پذیرش رای مردم نخواهند داشت و کلید هرگونه بازسازی در جریان اصولگرایی معطوف به اعلام نظر نسبت به واقعی دانستن رای و نظر مردم در تمامی ارکان اجرایی و نهادهای انتصابی جمهوری اسلامی است.
مهم‌ترین عامل پیروزی اصلاح طلبان و شکست اصولگرایان در تهران و شهرستان‌های بزرگ: ۱- حرکت تشکل‌ها بر اساس مانیفست اصلاح طلبی ۲- مدیریت رییس دولت اصلاحات ۳- تشکل یابی مردم حول جریان اصلاحی به دلیل اعتماد به صداقت و کارآمدی جریان اصلاحات ۴- تکیه بر خرد جمعی ۵- همدلی سران اصلاحات و انسجام آنان ۶- نقش روحانیون مبارز و دبیران کل تشکل‌های اصلاح طلب در عدم سهم خواهی تشکل‌ها و توجه به مسائل کلان‌تر و ملی و گذشتن از منافع شخصی و گروهی
ما جوانان اصلاح طلب به عنوان کسانی که کوی به کوی و خیابان به خیابان این شهر را درنوردیدیم تا مردم را به این باور برسانیم که حضور آنها در صحنه و انتخاب آنها در میان گزینه های موجود می تواند آینده ای بهتر را برای آنها بسازد امروز باید پاسخگوی همان مردم باشیم، چون وقتی در برابر سوال متداول آنها مبنی بر عدم شناخت کاندیداها قرار می گرفتیم به آنها تضمین می دادیم که این افراد کسانی هستند که هم مورد تایید نظام و نماینده نظارتی آن در انتخابات(شورای نگهبان) هستند و هم مورد تایید سران جبهه اصلاحات. امروز..
مشارکت گسترده مردم در این انتخابات و رای غالب به لیست‌های امید بیانگر مطالبه تغییری بود که مردم ایران با کنشی آگاهانه و مسئولانه این مطالبه را از مسیر نهاد انتخابات و صندوق رای دنبال کردند. این حضور و مشارکت صرف‌نظر از اینکه چه جریانی پیروز این رقابت باشد، بیشترین عامل قوام‌بخش منافع ملی و تقویت ارکان نظام جمهوری اسلامی و متضمن امنیت کشور بود. به ویژه در شرایطی که منطقه پیرامونی ایران را انواع تهدیدها و دشمنی‌ها و آسیب‌ها در بر گرفته است.
باید فضای انتخابات سالم و عادلانه باشد و تضمین‌هایی داده شود که رأی مردم با نظارت دقیق شمرده و به رسمیت شناخته شود. اگر نباشد من مسئولیتی در خود نمی‌بینم که نه کاندیدا شوم و نه رای دهم، کما این که در انتخابات مجلس هفتم و هشتم هم نتوانستم رأی دهم. چون احساس کردم با آن نظارت استصوابی و رد شدن دو هزار و چند صد نفر من دیگر مسئولیتی در قبال انتخابات ندارم
میرحسین موسوی در پیامی خطاب به زندانیان سیاسی که در اعتراض به رفتار خلاف قانون و ضد دینی ماموران امنیتی دست به اعتصاب غذا زده بودند ضمن ستایش استواری و ایستادگی این زندانیان از آنان خواست تا به اعتصاب غذای خود پایان دهند. به گزارش کلمه متن این پیام به شرح زیر است
حمیدرضا جلائی‌پور
سید مصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.