اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.
آرای زنانی که به مجلس راه یافته‌اند نشانگر این است که گفتمان قبلی که توسط زنان مجلس نهم مطرح می‌شد از حداقل پذیرش در فضای عمومی کشور برخوردار است و قاعدتا عملکرد فراکسیون زنان مجلس می‌تواند زمینه جهش بیشتر و مقدمه حضور بیشتر زنان و افزایش مشارکت سیاسی زنان را در گام‌های بعدی فراهم کند و مطالباتی که در طی این سال‌ها زمین مانده از طرف این فراکسیون قابل پیگیری خواهد بود....
سمینار «زنان در تاریخ مجالس ایران» با هدف بررسی نقش زنان در مجلس روز گذشته در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران برگزار شد. در این همایش، برنامه ریزی برای آینده حضور زنان در مجلس مورد بررسی قرار گرفت تا مسیر رسیدن زنان به حقوق خود در مجلس هموارتر شود. در این برنامه که پیام سیدمحمد خاتمی و آیت‌الله هاشمی رفسنجانی قرائت شد، شهیندخت مولاوردی، الهه کولایی و سهیلا جلودارزاده به سخنرانی پرداختند....
اعضای شاخه زنان مشارکت روز سه شنبه دهم اردیبهشت ماه در یک گردهمایی با حضور خانواده های زندانیان سیاسی و جمعی از فعالان مدنی اقدام به برگزاری مراسم میلاد حضرت زهرا (س) کردند و با تقدیر از مادران و همسران زندانیان سیاسی، به بزرگداشت روز زن و مادر پرداختند.
شاخه زنان جبهه مشارکت ایران اسلامی با صدور بیانیه ای روز زن و معلم را به زنان معلم دربند به ویژه بانو زهرا رهنورد و بانو جمیله کریمی تبریک گفتند.
دومین ویژه نامه روز جهانی زن با عنوان « ما کجاییم؟» توسط شاخه زنان جبهه مشارکت ایران اسلامی و با مطالبی از آذر منصوری، زهرا شجاعی، فخرالسادات محتشمی پور، فاطمه پهلوانی، مینو مرتاضی لنگرودی، فیروزه صابر،معصومه میرزایی، فخرالسادات فاطمی و شهین خوارزمی منتشر شد.
روز جهانی زن، مجالی برای دیده شدن و شنیده شدن زنان
کمیسیون زنان جبهه مشارکت ایران اسلامی حذف تدریجی زنان از تحصیلات عالی را از سال 1386 به بعد و حذف کامل زنان را ازتحصیل در 78 رشته تحصیلی در سال تحصیلی جاری ( 91-92) را تهدیدی جدی در تقابل با حضور زنان در عرصه های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و ورزشی دانسته و تداوم این فرایند درسطح آموزش عالی کشور را عقب گردی بس عظیم از اهداف عالی ترقی خواهانه به سمت تفکر تحجر و طالبانیسم ارزیابی می نماید و همه دلسوزان توسعه کشور را به مقابله با این فرایند شوم که نتیجه ای جز پس رفت همه جانبه کشور ندارد، فرا می خواند.
شما نیکو پیام رسانی بودید در تمام دوران پس از شهادت برادر آرمان های او را و نیکو مصاحب و پرستاری بودید برای پدر و مادر شهید و اینک پس از بدرقه روح سبکبار مادر به سوی روضه رضوان، آسوده خاطر باشید که اجرتان نزد پروردگارتان محفوظ و صبرتان بر این مصائب بزرگ زبانزد یاران است.
موفقیت های کسب شده توسط زنان ورزشکار ساعی و کوشای ایران را به ایشان، جامعه زنان و نیز ملت قدرشناس ایران تبریک می گوید و امیدوار است که روز به روز موانع و مشکلات پیش روی عزیزان ورزشکار کم تر و تبعیض های موجود مرتفع گردد تا هرگز جنسیت مانعی برای کسب موفقیت در هیچ زمینه ای و از جمله عرصه ورزش تلقی نگردد و فشارهای روانی موجود نیز موجب ناامیدی و ممانعت از استمرار سخت کوشی های آنان و شکوفایی شان در رشته های مختلف ورزش قهرمانی نباشد
صدایش نرم و آرام و نجیب می نشیند در گوشم: هشت ماه گذشت از جداشدنمان هشت ماه؟!!! بله چهار ماه دیگر که بگذرد می رسیم به یک سالگی حبس مجدد شیوا. و دیروز او از بند نسوان اوین به یاد من آورد که این روزها که ما مشغول زندگی عادی خود هستیم، او روزها و شب ها و ساعت ها و لحظه های اسارتش را شماره می کند با همان تقویم های دست ساز کذایی که بسته به هنرمندی زندانی خلق می شود.
حمیدرضا جلائی‌پور
سید مصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.