اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.
بیانیه شاخه زنان جبهه مشارکت به مناسبت روز زن و معلم

تبریک به زنان معلم دربند به ویژه بانو رهنورد و کریمی

بیانیه شاخه زنان جبهه مشارکت به مناسبت روز زن و معلم
1392/2/10

شاخه زنان جبهه مشارکت ایران اسلامی با صدور بیانیه ای روز زن و معلم را به زنان معلم دربند به ویژه بانو زهرا رهنورد و بانو جمیله کریمی تبریک گفتند.

 

به گزارش نوروز، در بخشی از این بیانیه با اعتراض به استمرار حصر غیرقانونی رهبران جنبش سبز آمده است: "کمیسیون و شاخه زنان جبهه مشارکت ایران اسلامی، ضمن ابراز تأسف شدید از فراموش شدن رأفت اسلامی در نظام قضائی کشور اسلامی مان و فراموش شدن رعایت حقوق بشر در سیستم امنیتی و ضمن ابراز تنفر از اقدامات غیرقانونی از جمله احضارهای تلفنی و تهدید و ارعاب فعالان سیاسی و بازجویی های غیرموجه در آستانه انتخابات که جمله نشانگر هراس از حضور کاندیدای محبوب و حداکثری اصلاح طلبان جناب آقای خاتمی است، مسئولیت به مخاطره افتادن سلامت زنان و مادران دربند و نیز خانواده هایشان را در روند فرسایشی پیش گرفته شده به عهده سازمان زندان ها و دستگاه قضائی می داند."

 

متن کامل این بیانیه در پی می آید:

 

بسم الله النور

سلام بر فاطمه نور دو عالم و سلام بر پدر بزرگوارش خاتم پیامبران و رحمت عالمیان و سلام بر همسر گرانقدرش که عدالت را تا آخرالزمان معنا بخشید.

سلام بر همه زنان کوشنده و مربیان فرزندان سرزمین مان ایران، خاصّه آنان که با دلاوری هایشان به تاریخ ثابت کردند که برای ساختن جامعه صالح، مصلحین از زن و مرد باید به پا خیزند. سلام بر همه زنان آزاده دربند و سلام بر دکتر زهرا رهنورد که بیش از 800روز از حصر غیرقانونی اش می گذرد و طی این مدت از حداقل حقوق انسانی و شرعی و قانونی خویش محروم بوده است.

وبوسه بر دست مادران فداکار سرزمین مان که خود را فراموش کردند تا فرزندانشان ببالند و درود بر مادرانی که این روز مبارک را باید به ستم در حبس و حصر باشند و مادرانی که این روز مبارک را نیز در فراق آزادگان دربندشان هستند.

مایه تأسف است که چهارمین سالروز ولادت زهرای مرضیه (س) را نیز در حالی می گذرانیم که کشورمان زندان بزرگ آزاداندیشان و فرهیختگان خدمتگزارملک و میهن است و زندان هایش مقام گاه بزرگانی که هر روز از حبسشان موجب محروم ماندن جامعه از خدمات و ارجمندی هایشان می شود. این چهارمین سال است که باید روز میلاد حضرت زهرا (س) را به زنان و مادران آزاده دربند تهنیت بگوییم. و امسال هم چون سال های پیشین روز معلم را نیز به طور خاص و ویژه به زنان معلم دربند به ویژه بانو زهرا رهنورد و بانو جمیله کریمی تبریک می گوییم. برای همه ما اقدامات غیرقانونی و غیرانسانی علیه زنان که طی این سال ها شاهد آن بوده ایم علاوه بر همه تبعیض هایی که بر ضد زنان ایران عزیز اعمال می شود، تنها مایه تأسف و البته شگفتی است! و تأسف بارتر، اصرار بر تداوم فشارها و تضییقات حقوقی بر این عزیزان که موجب از دست دادن سلامت برخی و ایجاد مشکلات در میان خانواده و به خصوص فرزندانشان شده است.

امیدوار بودیم به مناسبت میلاد دخت پیامبر اکرم (ص) شاهد آزادی همه زنان زندانی سیاسی و به مناسبت روز معلم و به پاس خدمات ارجمند معلمین نیک نهادمان شاهد آزادی معلم های زندانی از جمله خانم کریمی از فرهنگیان با سابقه و نیک نام فارس باشیم ولی متأسفانه هم چنان عزیزانمان از بخشی از حقوق خود از جمله  مرخصی، تماس تلفنی، ملاقات حضوری و در بعضی بازداشت گاه های غیراستاندارد تقریبا از همه حقوق خود محروم مانده اند.

کمیسیون و شاخه زنان جبهه مشارکت ایران اسلامی، ضمن ابراز تأسف شدید از فراموش شدن رأفت اسلامی در نظام قضائی کشور اسلامی مان و فراموش شدن رعایت حقوق بشر در سیستم امنیتی و ضمن ابراز تنفر از اقدامات غیرقانونی از جمله احضارهای تلفنی و تهدید و ارعاب فعالان سیاسی و بازجویی های غیرموجه در آستانه انتخابات که جمله نشانگر هراس از حضور کاندیدای محبوب و حداکثری اصلاح طلبان جناب آقای خاتمی است، مسئولیت به مخاطره افتادن سلامت زنان و مادران دربند و نیز خانواده هایشان را در روند فرسایشی پیش گرفته شده به عهده سازمان زندان ها و دستگاه قضائی می داند. هم چنین استمرار حصر غیرقانونی رهبران جنبش سبز و بویژه دانشمند شهیر و هنرمند نامی، دکتر زهرا رهنورد را مصداق بارز تبلیغ علیه نظام ارزیابی می کند که متأسفانه هیچ مقام مسئولی تاکنون آن را گردن نگرفته است.

به امید ایجاد تحول فکری در میان سیاستگذاران و بازگشت تعقل به نظام مدیریتی کشور در سایه انتخابات آزاد

کمیسیون و شاخه زنان جبهه مشارکت ایران اسلامی

11/2/92

حمیدرضا جلائی‌پور
سید مصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.