اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.

بیانیه جبهۀ مشارکت ایران اسلامی در واکنش به رفتار جریان های افراطی و دعوت به آشتی ملی

1392/12/25

نوروز : پس از شرکت گسترده شهروندان در مراسم پیروزی سالگرد انقلاب اسلامی انتظار می رفت که قدم های بیشتری از سوی حاکمیت برای تحقق وحدت و آشتی ملی در کشور برداشته شود اما مقاومت و تحرک جریانی افراطی و اقتدارگرا در درون و برون بخشی از قوا و نهادهای حاکم دراین باره باعث شده است همچنان این موضوع به تاخیر افتاده و دولت و کشور نتوانند از حداکثر نیرو و انرژی جامعه برای سامان بخشی به مسائل و مشکلات فراوان داخلی و خارجی بهره گیرند. جبهه مشارکت ایران اسلامی با صدور بیانیه ای نسبت به این وضعیت واکنش نشان داده و ازهمه شهروندانی که به سرافرازی و رشد و توسعه و تعالی کشور می اندیشتند دعوت به هشیاری و پایداری در مقابله با این جریان افراطی و اقتدارگرا کرده است.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

بنام خدا
ملت شریف ایران
تلاش همه گروهها، مبادی مسئول و جریان های سیاسی ومدافع منافع ملی کشور به منظور تحقق وحدت و آشتی ملی ضرورتی انکار ناپذیر است. تاکید بر این ضرورت بود که موجب اعلام شرکت و حضور گسترده همه طیف های سیاسی، فارغ از جناح بندی ها و مرز بندی ها، در ٢٢بهمن امسال شد تا حدی که تحرکات افراطیون نتوانست این یکپارچگی و شکوه انسجام ملی را تحت الشعاع قرار دهد. بالطبع تلاش برای نیل به این هدف و حفظ انسجام باید سرلوحه رفتارهای نهادهای مسئول و نخبگان و کنشگران جامعه مدنی باشد. به میزانی که این وحدت قوام بیشتری یابد بر اقتدار دستگاه دیپلماسی کشور در مذاکرات حساس پیش رو خواهد افزود.
متاسفانه برخی اتفاقات که از ناحیه یک اقلیت خاص مدیریت و برنامه ریزی می شود نظیر برخوردهای صورت گرفته با دراویش زندانی و خانواده های معترض آنها ،نصب بیلبوردهایی با پازل کاترین اشتون و صدام به بهانه دیدار با آسیب دیدگان وقایع سال های اخیرو... نمونه هایی از اقدامات و رفتارهای افراطی است که به هیچ روی قابل دفاع نبوده و به انسجام ملی و حیثیت نظام آسیب می رسانند. جریانی که برقراری هر نوع تعادل و آرامش در کشور را در تضاد با منافع خود قلمداد نموده و سعی دارد با ایجاد تنش در فضای سیاسی کشور از یک سو به هدف اصلی خود که القای یاس و ناامیدی نسبت دولت مستقر است، دست یابد و از سوی دیگر با فرار از مسئولیت ویرانی های بجای مانده از دولت گذشته همچنان با کوبیدن بر طبل تبلیغاتی علیه جریان موهوم فتنه زمینه حذف رقیب را از صحنه سیاسی کشور فراهم نماید.
جبهه مشارکت ایران اسلامی ضمن تاکید بر تلاش برای تحقق انسجام ملی و حفظ آرامش در شرایط کنونی کشور ،همه مسئولان، نخبگان و جریان های سیاسی را به شناخت ابعاد رفتاری و اهداف این جریان مشکوک فرا می خواند و از همۀ دست اندرکاران که به تریبون های رسمی دسترسی دارند می خواهد جانب اعتدال را نگاه دارند و از هر رفتار، گفتار و اقدامی که در راستای تحقق اهداف جریان های افراطی است بپرهیزند.
جبهه مشارکت ایران اسلامی
٢٤اسفند ماه ١۳٩٢

حمیدرضا جلائی‌پور
سید مصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.