اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.

تقدیر از مادران و همسران زندانیان سیاسی در مراسم روز زن شاخه زنان مشارکت

1392/2/10

شاخه زنان جبهه مشارکت ایران اسلامی میلاد مبارک حضرت زهرا(س) و روز زن وروز مادر را جشن گرفت.

 

به گزارش نوروز، اعضای شاخه زنان مشارکت روز سه شنبه دهم اردیبهشت ماه در یک گردهمایی با حضور خانواده های زندانیان سیاسی و جمعی از فعالان مدنی اقدام به برگزاری مراسم میلاد حضرت زهرا (س) کردند و با تقدیر از مادران و همسران زندانیان سیاسی، به بزرگداشت روز زن و مادر پرداختند.

 

سخنران اصلی این برنامه خانم اشرف بروجردی بود که با ذکر بخشی از ویژگی های فرزند پیامبر اکرم(ص) بر اصرار وی بر احقاق حق خود و همسر و خانواده اش تأکید کرد و گفت: حضرت فاطمه هرگز خانه نشینی اختیار نکرد و برای حفظ انسانیت و مقام انسانی و برای جلوگیری از انحراف در دین مردم و نیز دست یابی به عدالت همه توان خویش را به کار بست. وی اظهار امیدواری کرد که با معرفی درست و کامل این الگوی همه جانبه پیروان او بتواند راه را به درستی تشخیص دهند و به بیراهه نروند.

 

خانم ها فخرالسادات محتشمی پور، الهه مجردی و آذر منصوری نیز ضمن تشکر از حضور مدعوین، هریک در ارتباط با نقش خانم رهنورد در ترویج زندگی فاطمی، اهمیت حضور و مشارکت زنان در تمامی عرصه ها و نقش آفرینی زنان در جنبش سبز سخن گفتند.

 

پس از تقدیر از مادران و همسران زندانیان سیاسی و قرائت سروده های دکتر فاطمه راکعی در مدح حضرت زهرا (س)، برنامه های دیگری از جمله مولودی خوانی، مدیحه سرایی و موسیقی اجرا شد و پخش یک کلیپ و پذیرایی پایان بخش برنامه بود.

 

همچنین در این برنامه ویژه نامه ای که توسط شاخه زنان برای نکوداشت مقام فرهنگی و سیاسی هنرمند پرآوازه و بانوی در حصر خانم دکتر زهرا رهنورد به پاس همه تلاش های ارزنده و پایداری های بی نظیرشان طی سال های اخیر، تهیه شده بود به صورت سی دی در اختیار میهمانان قرار گرفت. دومین ویژه نامه روز جهانی زن با عنوان « ما کجاییم؟» که توسط شاخه زنان جبهه مشارکت ایران اسلامی تهیه و هفته گذشته در سایت نوروز منتشر شده بود نیز از دیگر اقلامی بود که در این مراسم  به میهمانان تقدیم شد.

 

rahnavard.jpg

حمیدرضا جلائی‌پور
سید مصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.