اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.

تقدیر کمیسیون و شاخه زنان جبهه مشارکت ایران اسلامی و مجمع زنان اصلاح طلب از زنان مدال آور

1389/9/5

کمیسیون و شاخه زنان جبهه مشارکت ایران اسلامی و مجمع زنان اصلاح طلب با صدور بیانیه ای مشترک از زنان مدال آور در بازی های آسیایی تقدیر کردند. متن این بیانیه به شرح زیر است :
بسم الله الرحمن الرحیم

سال هاست که روز 25 نوامبر پس از آن حادثه خون بار قتل خواهران میرابل توسط سازمان امنیت جمهوری دومینیکن به دلیل فعالیت های سیاسی ضد دیکتاتوری این دوخواهر، روز منع خشونت علیه زنان نام گذاری شده است. سال هاست که حکومت ها و مردم کشورهای جهان در این روز گزارش اقدامات خود را برای رفع خشونت و منع آن می دهند و به این ترتیب مخالفت خود را با این امر قبیح به دیگران نشان می دهند. در کشور ما نیز در دوره اصلاحات اقداماتی جدی و عمیق برای امحاء خشونت علیه زنان صورت گرفت که مبتنی بر مطالعات و پژوهش های علمی بود اما متاسفانه در دولت نهم و متعاقب آن دولت مستقر نه تنها آن اقدامات مؤثر پی گرفته نشد بلکه وجود خشونت به کلی انکارشد و با پاک کردن صورت مسئله، مسئولین دولتی خیال خود را بابت پاسخ گویی در این زمینه راحت کردند.
امروزه در کشور ما خشونت های گسترده علیه زنان در محیط عمومی و خصوصی غیرقابل انکار است و جای تأسف دارد که آگاهی مردم از این مهم متأسفانه به دلیل غفلت مسئولین، کمکی به امحاء آن ننموده است.
کمیسیون و شاخه زنان حزب مشارکت و مجمع زنان اصلاح طلب ، ضمن محکوم کردن هرگونه خشونت فیزیکی، کلامی، عاطفی و روانی علیه زنان در خانه و اجتماع، مسئولین را برای گسترش خشونت در ابعاد مختلف آن، مسئول و پاسخ گو می داند.
و نیز علی رغم شرایط موجود حاکم بر کشور، پیروزی های زنان ایرانی را در بازی های آسیایی در رشته های مختلف ووشو، تیراندازی، تکواندو، کبدی،کاراته و قایق رانی که منجر به دریافت مدال طلا توسط خانم خدیجه آزادپور و مدال های نقره و برنز توسط دیگر زنان ورزشکار سخت کوش ایرانی شده است، قدر می نهد. بی تردید توان و قابلیت زنان ایرانی در همه عرصه ها و میادین فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، هنری و ورزشی بسیار فراتر از جلوه های اندکی از موفقیت ها در این زمینه هاست و همه آن چه امروز به عنوان کامیابی و توفیق در این عرصه ها به دست می آید تنها مشتی از بیکران توفیقاتی است که در صورت مهیا بودن زمینه فعالیت و سیاست گذاری ها و برنامه ریزی های درست و حتی دست کم مانع ایجاد نکردن و مزاحمت فراهم نکردن به وجوه و اشکال مختلف، حاصل خواهد شد.
چه کسی است که نداند حضور در میدان های ورزش قهرمانی برای زنان ایرانی در شرایط موجود کشورمان هدفی دور از دسترس و کسب مقام قهرمانی در بازی های منطقه ای و بین المللی بسیار دور از انتظار است و این در حالی است که بالقوه این توان و ظرفیت در رشته های مختلف ورزشی در میان زنان ورزشکار وجود دارد مشروط بر آن که عزمی برای کسب این مقام ها توسط زنان وجود داشته باشد.
کمیسیون و شاخه زنان حزب مشارکت و مجمع زنان اصلاح طلب، موفقیت های کسب شده توسط زنان ورزشکار ساعی و کوشای ایران را به ایشان، جامعه زنان و نیز ملت قدرشناس ایران تبریک می گوید و امیدوار است که روز به روز موانع و مشکلات پیش روی عزیزان ورزشکار کم تر و تبعیض های موجود مرتفع گردد تا هرگز جنسیت مانعی برای کسب موفقیت در هیچ زمینه ای و از جمله عرصه ورزش تلقی نگردد و فشارهای روانی موجود نیز موجب ناامیدی و ممانعت از استمرار سخت کوشی های آنان و شکوفایی شان در رشته های مختلف ورزش قهرمانی نباشد.
مجمع زنان اصلاح طلب و کمیسیون و شاخه زنان جبهه مشارکت ایران اسلامی
6/9/1389

 


 

حمیدرضا جلائی‌پور
سید مصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.