اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.

درخواست شاخه زنان جبهه مشارکت از زنان عضو کابینه: آزادی زندانیان زن سیاسی به عنوان بهترین هدیه روز جهانی زن

1392/12/16

کمیسیون و شاخه زنان جبهه مشارکت ایران اسلامی در نامه ای به زنان عضو کابینه دولت تدبیر و امید خواهان آزادی بانو زهرا رهنورد، بهاره هدایت، مریم شفیع پور و حکیمه شکری به مناسبت روز جهانی زن شدند.
به گزارش نوروز در بخشی از این نامه آمده است: « رهایی این هرسه دلاورزن در کنار بانوی سبز محصورمان می تواند بهترین هدیه روز جهانی زن برای زنان ایران و همه خواهرانشان در سراسر گیتی باشد. و چرا شما عزیزان در این زمینه پیشگام نباشید که هر یک در جایگاه خود نه تنها باید به ایرانیان پرسشگر و خانواده های این عزیزان که با امید به تدبیر و گره گشایی دولت اعتدال به دکتر روحانی رأی دادند، بلکه باید به جهان در باب نقض حقوق بشر زنان پاسخ گو باشید.»
متن کامل این نامه در پی می آید:

بسم الله الرحمن الرحیم
خواهران بزرگوار سرکار خانم شهین دخت مولاوردی
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده

سرکار خانم دکتر معصومه ابتکار
معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست

سرکار خانم دکتر الهام امین زاده
معاون حقوقی رئیس جمهور

با سلام و تبریک روز جهانی زن
کمیسیون و شاخه زنان جبهه مشارکت ایران اسلامی از مناسبت روز جهانی زن مدد گرفته با شناختی که از شما بزرگواران نزد مردم وجود دارد و به دلیل اهمیتی که برای موقع و منزلت زن ایرانی قائلید، وظیفه خود میداند تا مصرانه خواسته اکید بخش عظیمی از ملت ایران را که رأی و نظر خویش را بر سر صندوق های رأی اعلام داشته منتخب خویش و دولت متبوع ایشان را ملزم به رعایت این نظر نمودند، یاد آور شود.

بیش از سه سال از حصر غیرقانونی سران جنبش سبز آقایان کروبی، موسوی و بانوی اندیشمند و هنرآفرین زهرا رهنورد می گذرد و طی این سال ها بیش از خود عزیزان محصور خانواده هایشان رنج و مرارت بسیار متحمل شده اند. دیدار چهره های پریشان دخترکان رهنورد و مادر پیر بیمار او و خواهران رنج کشیده اش و دیگر عزیزان و بستگان و دوستان، موجی از اندوه را بر وجود هر صاحب دلی مستولی می کند.

و سال هاست که بهاره هدایت کیفری بس نامتناسب با لطافت روحش را متحمل می شود و نیز حکمی بس ناجوانمردانه برای دخترک دانشجوی معصومی صادر می شود که مهم ترین دلیل سنگینی حکم، عناد و کینه بازجو و البته بی عنایتی قاضی بوده و افزون بر این ها حبس طولانی حکیمه شکری در بند زنان نیز جمله از موارد نقض حقوق انسان است.

رهایی این هرسه دلاورزن در کنار بانوی سبز محصورمان می تواند بهترین هدیه روز جهانی زن برای زنان ایران و همه خواهرانشان در سراسر گیتی باشد. و چرا شما عزیزان در این زمینه پیشگام نباشید که هر یک در جایگاه خود نه تنها باید به ایرانیان پرسشگر و خانواده های این عزیزان که با امید به تدبیر و گره گشایی دولت اعتدال به دکتر روحانی رأی دادند، بلکه باید به جهان در باب نقض حقوق بشر زنان پاسخ گو باشید.

کمیسیون و شاخه زنان جبهه مشارکت امید دارد با اقدامات شایسته دولت تدبیر و امید بر اساس مساعی شما خواهران فهیم و دردآشنا، ننگ اتهامات ضد حقوق بشری که آن به آن بر دامان کشور اسلامی ما می نشیند، به زودی از این پیکره پاک شود و دولت و حکومت اسلامی با درایتی درخور و با بهره گیری از آموزه های اسلامی در آستانه سال نو بار دیگر رحمت و شفقت و برکت را نه تنها برای خانواده های این عزیزان و دیگر خانواده های زندانیان سیاسی بلکه برای آحاد ملت ایران به ارمغان آورد.

با آرزوی توفیق

کمیسیون و شاخه زنان جبهه مشارکت ایران اسلامی
۱۶ اسفند ۱۳۹۲

حمیدرضا جلائی‌پور
سید مصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.