اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.

بیانیه جبهه مشارکت ایران اسلامی در محکومیت حمله تروریستی سراوان

1392/8/7

نوروز : در پی رخداد حادثه تروریستی در مرزهای شرقی کشورمان درحوالی سراوان و به شهادت رسیدن تعدادی از سربازان و مرزبانان غیور کشورمان، جبهه مشارکت با صدور بیانیه ای به محکومیت این رخداد و از همه نیروهای ملی خواستار مقابله با اینگونه اقدامات تروریستی شده است.
متن کامل این بیانیه به شرح زیر است :

بنام خدا
جبهه مشارکت ایران اسلامی، با ابراز تاسف از حادثه ناگوار سراوان، این جنایت انسانی و تروریستی را شدیدا محکوم و با خانواده های بزرگوار این شهدای گرانقدر ابراز همدردی میکند. جنایت ضد بشری سراوان یکبار دیگر خصلت ها و باورهای مشتی عناصر خود فروخته، پشت گرم به حمایت های مادی و غیر مادی بیرونی را در زشت ترین شکل خود به نمایش گذاشت. کسانی که برای تحمیل عقاید قرون وسطایی خود ارتکاب به هرجنایت و اقدام غیر انسانی را توجیه و تشویق میکنند، جریانی که به رسواترین صورت چهره رحمانی اسلام را در منطقه و جهان مخدوش کرده است. ترویست ها در توجیه این فاجعه شیطانی نه از ایران سخنی به میان می آورند و نه اسلام؛ بلکه هدف تنها اعلام جنگی ست علیه "تشیع" با سوء استفاده از نام "سنت"؛ جنایتی که خواستگاه بیرونی و جایگاه ضد ایرانی و اسلامی آنان را برملا کرد.
جبهه مشارکت ایران اسلامی با اعلام انزجار از این جنایت ضد بشری، از افکار عمومی در داخل و خارج کشور میخواهد که با درک آثار ضد انسانی این روند طالبانی - که نه با بلوچستان ایران آغاز و نه با آن به انتها میرسد - و با رها کردن معیار های دوگانه، یکصدا تمامی اشکال کور تروریسم را در سطح منطقه محکوم کنند. به اعتبار شواهد جهانی، تروریسم دوست و دشمن نمیشناسد؛ این پدیده ضد بشری تنها با درک و مشارکت جمعی چاره خواهد شد.
جبهه مشارکت ایران اسلامی با ادای احترام مجدد به شهدا این حمله، از مواضع هشیارانه و ملی علما اهل سنت بلوچستان تقدیرکرده و ضمن درخواست از نهادهای مسئول برای پرهیز از اقدامات احساساتی و شتاب زده، برخورد قاطع، مسئولانه و قانونی با این عناصر خودفروخته را در تمامی سطوح مورد تاکید قرار میدهد.

جبهه مشارکت ایران اسلامی
1392/8/7

حمیدرضا جلائی‌پور
سید مصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.