اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.

پیام همدردی شورای هماهنگی راه سبز امید با زلزله‌زدگان آذربایجان شرقی

1391/5/21

شورای هماهنگی راه سبز امید در پیامی به ابراز همدردی با زلزله‌زدگان آذربایجان شرقی پرداخت و از اینکه زلزله همچنان در کشور ما قربانی می‌گیرد و خسارات انسانی و مادی و معنوی سنگین به‌جا می‌گذارد، ابراز تاسف کرد.

متن پیام شورای هماهنگی راه سبز امید بدین شرح است:

«وَلَنَبْلُوَنَّکُمْ بِشَیْءٍ مِّنَ الْخَوفْ وَ الْجُوعِ وَ نَقْصٍ مِّنَ الأَمَوَالِ وَالأنفُسِ وَالثَّمَرَاتِ وَ بَشِّرِ الصَّابِرِینَ

الَّذِینَ إِذَا أَصَابَتْهُم مُّصِیبَةٌ قَالُواْ إِنَّا لِلّهِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعونَ» (قرآن کریم)

یک‌بار دیگر زلزله در ایران فاجعه‌ساز شد. وقوع زلزله دیروز در آذربایجان شرقی، نه تنها شمار زیادی از هم‌میهنان را آسیب‌دیده و سوگوار ساخت که تمامی ایرانیان را اندوهگین و ماتم‌زده کرد.

زلزله که پدیده‌ای طبیعی و در ابعاد معمولی، با اتخاذ تدابیر ایمنی و پیشگیرانه‌ی موثر قابل مقابله است، متاسفانه همچنان در کشور ما قربانی می‌گیرد و خسارات انسانی و مادی و معنوی سنگین به‌جا می‌گذارد. جان باختن ده‌ها تن از هم‌وطنان عزیز آذری، و مصدوم شدن صدها نفر از آنان بر اثر زلزله‌ی دیروز (شنبه، ۲۱ امردادماه) شاهد ناگوار جدید است؛ رخداد اندوه آفرینی که متاسفانه با عدم انعکاس سریع و پوشش خبری شایسته‌ی آن توسط صدا و سیما، در ساعات نخستین توأم شد.

شورای هماهنگی راه سبز امید ضمن همدلی و همدردی با خانواده قربانیان و آسیب‌دیدگان، و عرض تسلیت به هم‌وطنان صبور و غیور آذری، و تمامی مردم عزیز ایران‌زمین، امیدوار است که ایرانیان نوع‌دوست، چنان‌که شایسته‌ی آنان است، برکنار از وظایف دولت، به یاری زلزله‌زدگان برخیزند و به قدر توان خویش از درد و رنج امروز و فردای آسیب‌دیدگان بکاهند.

شورای هماهنگی راه سبز امید

۲۲ امردادماه ۱۳۹۱
 

حمیدرضا جلائی‌پور
سید مصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.