اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.

جشن خانواده‌های زندانیان سیاسی به مناسبت ولادت امام هشتم شیعیان، روز کودک و هدیه به دختران جوان

1389/7/27

خانواده‌های زندانیان سیاسی به مناسبت ولادت امام هشتم شیعیان و در حاشیه جلسات هفتگی قرآن خود مراسم جشن کوچکی برگزار کردند.
در این مراسم که همراه با دف‌زنی و مولودی‌خوانی بود، به مناسبت روز کودک، به فرزندان زندانیان سیاسی که ماه‌هاست پدر یا مادر خود را ندیده‌اند و به مناسبت ولادت حضرت معصومه (س) به دختران جوان هدایایی داده شد.
همچنین در این مراسم نسبت به افزایش فشارها از سوی وزارت اطلاعات و قوه‌قضاییه بر خانواده‌های زندانیان سیاسی و احضار آنان و رفتارهای غیرقانونی اظهار نگرانی شد.
گفتنی است در چند روز اخیر فشار بر خانواده‌های زندانیان سیاسی افزایش یافته و هربار یکی از آنها به وزارت اطلاعات یا دادسرای اوین احضار و مورد تهدید واقع می‌شوند. در جلسه این هفته نسبت به این قدامات واکنش نشان داده شد.
این خانواده ها که بیش از یک سال است که از زندانی شدن عزیزانشان می گذرد، روز جمعه نیز به مناسبت روز کودک برنامه ای داشتند که برای ساعاتی لبخند را بر لب خردسالانشان نشاند. به امید روزی که مسئولین قضایی کشور اسلامی مان نیز شادی را حق کودکان بدانند.
 

حمیدرضا جلائی‌پور
سید مصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.