اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.

پیام تسلیت جبهه مشارکت ایران اسلامی بمناسبت رحلت عالم ربانی آیت الله طاهری

1392/3/12

نوروز : عالم ربانی آیت الله سید جلال الدین طاهری اصفهانی پس از عمری مجاهدت و خدمت روز یکشنبه 12 خرداد دار فانی را وداع گفت و بدیدار یار شتافت. جبهه مشارکت با صدور پیام تسلیت رحلت این عالم ربانی را به همه رهروان راه حق و حقیقت و خانواده آن مرحوم تسلیت و توفیق گام زنی در راهی را که پیموده است برای بازماندگان آرزو کرده است. متن کامل این پیام بشرح زیر است :

انا لله و انا الیه راجعون
من المومنین رجال صدقوا ما عاهدوالله علیه فمنهم من قضی نحبه
وفات عالم ربانی ،مجاهد خستگی ناپذیر،یار و همدم مردم حضرت آیة الله طاهری رضوان الله علیه برای همه دوستداران امام و انقلاب اسلامی ، دلسوزان ایران عزیز و مبارزان راه شرف و آزادی مصیبتی گران و طاقت فرسا است.
او که تمام عمر پر برکت خود را برای اعتلای کلمة الله و بسط آزادی و حریت و نفی استبداد و استعمار سپری کرده بود در حالی به دیدار معبود شتافت که سخت نگران آینده فرزندان این مرز و بوم بود.
بی شک آیةالله طاهری مظهر روحانیت بیدار، آگاه ، درد آشنا و مردم محوری بود که همه مظاهر فریبنده دنیای مادی را با لحظه ای در کنار مردم ماندن عوض نکرد و ثابت کرد که به راستی "نشانه خدا" در عصر فریب و دروغ است.
همه زندگی این بزرگ قبیله توحید، مشحون از حق جویی و حق گویی و مبارزه با ظلم و ستم بود اما بی شک چند سال آخر عمر او نشان داد که چنان مجذوب حقیقت است و چنان به اوج آزادگی و بزرگ منشی رسیده است که لحظه ای در دام فریب دین فروشان متظاهر و مصادره کنندگان انقلاب و نااهلان اقتدارگرا اسیر نماند. اینگونه بود که در دوران عزلت و مهجوریت یاران صدیق انقلاب و امام ترجیح داد که اگر نمی تواند حقی را از ناحق باز ستاند لااقل در روند ظلم سهمی نداشته باشد اما این کناره جویی سبب نشد تا زبان گویای حقیقت جو و قلم ستم سوز او در دفاع ازمظلومان و کسانی که هیچ پناهی جز خدا نداشتند به کار نیاید.
جبهه مشارکت ایران اسلامی با تسلیت این غم جبران ناپذیر به همه مسلمانان ، ایرانیان ، آزادگان و به خصوص به خانواده ارجمند ایشان از خداوند منان می خواهد او را با اولیای مکرمش محشور بدارد و او را که پس از تحمل شکنجه های فراوان در رژیم ستم شاهی با جسمی دردمند و نیز با روحی خسته از نامهربانیهای سالهای اخیر به عالم باقی کوچ کرده است در کنار فرزند شهیدش از همه نعمات و برکات لایزال حضرت حق متنعم بگرداند.
جبهه مشارکت ایران اسلامی

3/12/1392
 

حمیدرضا جلائی‌پور
سید مصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.