اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.

اطلاعیه کمیسیون زنان جبهه مشارکت ایران اسلامی در اعتراض به حذف ناموجه تنها وزیر زن کابینه

1391/10/22

نوروز : رئیس دولت کودتا اخیرا بطور غیرمنتظره تنها وزیر زن کابینه را بدون ارائه دلیل موجهی عزل کرد. کمیسیون زنان جبهه مشارکت ایران اسلامی در واکنش به این اقدام با صدور اطلاعیه ای ضمن هشدار نسبت به عملکرد دولت در حوزه زنان اعتراض خود را به روندهای صورت گرفته بخصوص حذف ناموجه تنها زن کابینه اعلام داشته و از همه دلسوزان و کنشگران اجتماعی و سیاسی خواسته است با رصد به موقع رفتارهای صورت گرفته در حوزه زنان از تداوم و تشدید روندهای موجود جلوگیری کنند.
متن کامل این اطلاعیه بشرح زیر است :
برکناری دکتر مرضیه وحید دستجردی وزیر بهداشت کابینه احمدی نژاد پایان تلخی برای حذف کامل زنان از مدیریت عالی اجرایی کشور بود. از زمان روی کار آمدن این دولت بسیاری از گمانه زنی ها پیش بینی این نوع برخورد را دردولت می کرد اما خیزش احمدی نژاد برای معرفی دو زن در کابینه دولت کودتا در ظاهر این باور را القا می کرد که او قصد دارد از دولت های پیش از خود یک گام در این خصوص به جلو بردارد، هر چند این رفتار با نوع عملکرد او در مواجهه با مرکز مشارکت امور زنان ریاست جمهوری و حذف بسیاری از رشته های دانشگاهی برای دختران و اجرای طرح تفکیک جنسیتی در دانشگاهها و یا ارسال لوایح جنجالی حمایت از خانواده و صدور گذرنامه برای دختران زیر چهل سال با اجازه ولی قهری به مجلس در تعارض آشکار بود.اما نوع برکناری غیر اخلاقی تنها وزیر زن این کابینه نشان داد نه تنها مشارکت زنان در دولت نهم و پس از آن شعاری بیش نبوده، بلکه هر آنکه در این کابینه صاحب فکر و فرمانبر نیست براوست. به طور قطع نگاه منصفانه به مجموعه عملکرد دکتر مرضیه وحید دستجردی این واقعیت را اثبات می کند که بیشترین دغدغه او در دوره مسئولیتش و البته در مقایسه با عملکرد دیگر اعضای کابینه عملکردی در خورتوجه و مثبت بوده است. به ویژه که در پیگیری رخداد عدم اختصاص ارز به دارو شجاعانه و بدون نگرانی از برخوردهای حذفی از حقوق بیماران و سلامت مردم دفاع کرده و پرده از رفتار دوگانه ریئس دولت برداشت. جای تاسف اینجاست که کسانی که بر کرسی های نمایندگی مردم تکیه زده اند نیز اقدام در خور توجهی در واکنش به برخورد اخیر ریئس دولت از خود نشان ندادند .
کمیسیون زنان جبهه مشارکت ایران اسلامی ضمن هشدار نسبت به عملکرد دولت در حوزه زنان اعتراض خود را به روندهای صورت گرفته بخصوص حذف ناموجه تنها زن کابینه اعلام می دارد و از همه دلسوزان و کنشگران اجتماعی و سیاسی می خواهد با رصد به موقع رفتارهای صورت گرفته در حوزه زنان از تداوم و تشدید روندهای موجود جلوگیری کنند.
کمیسیون زنان جبهه مشارکت ایران اسلامی
22/10/1391
 

حمیدرضا جلائی‌پور
سید مصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.