اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.

اطلاعیه جبهه مشارکت ایران اسلامی برای دعوت به حضور در مراسم ترحیم خانم ماشینی

1391/3/10

در پی درگذشت عضو موسس و شورای مرکزی جبهه مشارکت سرکار خانم فریده ماشینی این تشکل با صدور اطلاعیه ای ضمن گرامیداشت یاد و نام ایشان از همه همفکران و همراهان خود خواست در مراسم ترجیم این یار سفر کرده شرکت نمایند.

متن این اطلاعیه به شرح زیر است :

انا لله و انا اليه راجعون
تقدير الهي چنين شد تا در ايامي كه هر لحظه آن براي ملت ما سرشار از خاطرات و عبرت‌ها بود، دوستي شفيق، ياري مهربان، همراهي خستگي‌ ناپذير و شخصيتي بزرگ را از دست بدهيم.
فريده ماشيني كه جان خود را در پرتو آئين جاودانه محمدي و علوي و فاطمي پر بار كرده بود و سرمايه وجود خود را در راه سعادت و نيك‌بختي بندگان خدا هزينه مي‌كرد پس از تحمل سال‌ها رنج جسماني و بيماري جانكاه و البته با روحي آزرده از ستم دوران و نابكاري دوست نمايان، جان به جان آفرين تسليم كرد و رحمت و غفران الهي و نعمت جاودان حيات طيبه اخروي را جاگزين اقامت پر درد اين دنياي مادي كرد.
او قرآن پژوهي با ايمان، روشن‌بين، تلاشگر خستگي ناپذير، انديشمندي دورانديش و درد كشيده‌اي راه‌شناس بود كه در تمام طول حيات پاك و پرثمر خود جز به رهايي انسان‌ها از بيداد و خودخواهي نمي‌انديشيد و تمام توان خود را به كار گرفته بود تا در دوران فريب و تزوير با عمل خود مبلغي بي‌توقع براي دين خدا و اسلام رحماني باشد و او كه يار تنهايي خانواده شهداي گران‌قدر انقلاب اسلامي و دفاع مقدس بود در دوران جديد جنبش سبز لحظه‌اي خانواده شهداي اين حركت اميدآفرين را تنها نگذاشت و همواره در كنار آن‌ها و آسيب‌ديدگان بيداد با استمداد از كلام وحي و آيات نور آن‌ها را تسلي مي‌بخشيد و در عمل خط فارقي مي‌كشيد بين اسلام محمدي و اسلام طالباني. او نه عضو شوراي مركزي جبهه مشاركت ايران اسلامي بلكه سرمايه پرافتخاري براي همه حركت‌هاي اصلاح‌طلبانه و بخصوص جنبش زنان بود و در اين راه با سرمايه دانش و ايمان خود، هويت بخش اين جريان‌ها به حساب مي‌آمد.
اينك ما با قلبي شكسته از فقدان او و نيز هجران ده‌ها همراه در بند ستم با چشمي اشكبار اما دلي پراميد به راهي كه او براي ما گشوده است، پيكر پاك او را نه در دل خاك كه به درياي بي‌كران رحمت الهي سپرديم و اميد آن داريم كه خداوند به ما نيرويي عطا كند تا با تحمل اين مصيبت كمرشكن، بيش از پيش به عهد خود با او پاي‌بند باشيم و در راه سعادت و بهروزي خلق او تمام توان خود را به كار گيريم كه مسلما آرامش روح اين بانوي هجرت كرده نيز در همين است.
جبهه مشاركت ايران اسلامي ضمن تسليت به همه خانواده‌هاي داغدار، مخصوصا همسر صبور و متعهد او جناب دكتر رحيم عبادي و فرزندان برومند و شايسته آن‌ها و همه اعضاي جبهه مشاركت ايران اسلامي از عموم دوست‌داران فضيلت و عدالت دعوت مي‌نمايد در مراسم بزرگداشت اين عزيز سفر كرده شركت كنند
جبهه مشاركت ايران اسلامي

مراسم ختم خانم فریده ماشینی، فعال زنان و عضو موسس و شورای مرکزی جبهه مشارکت روز شنبه 13 خرداد از ساعت 16 الی 17:30 در مسجد نور واقع در میدان فاطمی

حمیدرضا جلائی‌پور
سید مصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.