اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.

پیام تبریک جبهه مشارکت ایران اسلامی بمناسبت فرارسیدن عید نوروز

1391/1/1

بسم الله الرحمن ارحيم
يا مقلب القلوب و الابصار، يا مدبرالليل والنهار، يا محول الحول و الاحوال، حول حالنا الي احسن الحال

شكوه زيستن اينك
طلوع فروردين
گداخت اينهمه برف
دميد اينهمه رنگ
زمين به ما آموخت
ز پيش حادثه بايد كه پاي پس نكشيم
مگر كم از خاكيم
نفس كشيد زمين
ما چرا نفس نكشيم
" زنده ياد فريدون مشيري"
بهار طبيعت، نوروز خجسته و آغاز سال نو را به همه هموطنان در داخل و خارج از كشور تبريك مي گوئيم. اگرچه ملت ايران سالي پر التهاب را پشت سر گذاشت و اين التهابات با گذر از فصل زمستان بهار را نيز بي نصيب نخواهد گذاشت اما بهار شيوه خود را دارد و اميد و نشاط را از وراي خواستن ها و نخواستن ها به دلها وارد مي كند.در اين ميان چه خوش روزگارند آنان كه پنجره دل را باز گذاشته اند تا بهار مجال ورود به آن بيابد.
نمي توان در لحظه شادي مشترك ايرانيان فراموش كرد آنان را كه به جفا درها و پنجره ها برويشان بسته است و در لحظه اي كه سنت ديرينه ملت در كنار هم بودن خانواده ها است از خانواده هايشان دورمانده اند و نمي توان آناني را از ياد برد كه سربلند رفتند و افتخار آفريدند اما غم نبودنشان بر همه چيز سايه انداخته است.
ما به حكم سنت الهي و تجربه گرانسنگ قرون و اعصار اميد را سهم و ميراث بشر مي دانيم و از اين رو به آينده اي روشن ايمان داريم كه در آن معنويت، عدالت و آزادي بر جامعه سايه گسترباشند. آينده اي كه در آن، در همه حال قانون حاكم، كرامت شهروندان مراعا و ايران براي همه ايرانيان باشد.
دعاي همه ما در لحظه حلول سال نو عزت اسلام، سربلندي و رفاه ملت، رفع خطر و گرفتاري از ايران، بهروزي و آباداني كشور، آزادي رهبران محصور آقايان موسوي و كروبي و همه زندانيان سياسي است. ما مخالفين خود و صاحبان قدرت را نيز دعا مي كنيم تا به راه صلاح و صواب درآيند. بي گمان آينده نيك در گرو مفاهمه و مصالحه ملي بر سر راه و روشي است كه هر يك از آحاد ملت از همه حقوق قانوني خود بهره مند گردند. اجراي بدون تنازل قانون اساسي كه در برگيرنده آرمانهاي انقلاب، امام و شهيدان است مي تواند مبناي اين مفاهمه و مصالحه قرار گيرد. به اميد آن روز!
جبهه مشاركت ايران اسلامي
1/1/1390

 

حمیدرضا جلائی‌پور
سید مصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.