اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.

اطلاعیه تبریک جبهه مشارکت ایران اسلامی برای موفقیت فیلم " جدایی نادر از سیمین" در عرصه جهانی و محکومیت اعلام انحلال " خانه سینما" از سوی متصدیان وزارت ارشاد

1390/10/26

جبهه مشارکت ایران اسلامی برای موفقیت فیلم " جدایی نادر از سیمین" در عرصه جهانی و محکومیت اعلام انحلال " خانه سینما" از سوی متصدیان وزارت ارشاد اطلاعیه ای بشرح زیر صادر کرد :


موفقیت فیلم «جدایی نادر از سیمین» در کسب جایزه معتبر گلدن گلوب افتخاری بزرگ نه تنها برای سازندگان این فیلم که برای همه مردم ایران است که لبخند شادی را پس از دریافت جایزه بر لب های همه علاقه مندان به فرهنگ و هنر کشور نشاند.
از سوی دیگر در همین ایام متاسفانه شاهد بودیم در حالیکه نماینده به حق سینمای ایران در حال درخشیدن در جشنواره‌های متعدد بین المللی است، در داخل کشور دولت برآمده از کودتا و مسئولان غیرفرهنگی وزارت ارشاد حکم انحلال تنها نهاد صنفی در برگیرنده سینماگران کشور صادر کردند. البته اینگونه برخورد های حذفی دولت احمدی نژاد با نهاد های صنفی و مدنی مسبوق به سابقه قدمت این دولت است و پیشتر از این نیز شاهد برخورد حذفی متصدیان این وزارتخانه با انجمن صنفی روزنامه نگاران ایران بودیم.
جبهه مشارکت ایران اسلامی با انذار به مجموعه سرهنگان اداره کننده فرهنگ کشور، آنان را نسبت به سرانجام و بارتاب چنین برخوردهای حذفی و قهرآمیز با اهالی فرهنگ و هنر به تامل دعوت نموده و امیدوار است از راه رفته بازگردند و در مدار رفتار قانونی و عقلانی قرار گیرند . ما همچنان امیدواریم در این شرایط سخت و دشوار کنونی اهالی فرهنگ و هنر با اتحاد و همبستگی در حمایت از خانه سینما و سینمای مستقل کشور بتوانند بدرخشند و در سالهای آتی نیز فیلم های ساخته شده توسط فیلم‌سازان خلاق و با استعداد ایرانی، نام ایران را در دنیا پرآوازه کنند.

جبهه مشارکت ایران اسلامی با تبریک مجدد به اصغر فرهادی کارگردان و همه عوامل سازنده این فیلم امیدوار است این موفقیت هرساله برای سینمای ایران تکرار شود.

جبهه مشارکت ایران اسلامی
26/10/1390

حمیدرضا جلائی‌پور
سید مصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.