اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.

نامه تسلیت مجمع زنان اصلاح طلب و کمیسیون و شاخه زنان جبهه مشارکت ایران اسلامی خطاب به بیت مکرم آیة الله منتظری

1389/9/24

نامه تسلیت مجمع زنان اصلاح طلب و کمیسیون و شاخه زنان جبهه مشارکت ایران اسلامی خطاب به بیت مکرم آیة الله منتظری

بسم الله الرحمن الرحیم
اذا مات العالم ثلم الاسلام ثلمة لایسدها شیء
خدمت خانواده و بیت مکرم حضرت آیة الله العظمی منتظری
در سالگرد درگذشت عالم ربانی، مجتهد جامع الشرایط و پدر معنوی و دلسوز ملت ایران، هم زمان با ایام عزاداری اباعبدالله الحسین و اولاد و اصحاب شهیدش ما باز هم سوگواریم.
سوگوار از دست دادن دریایی از معرفت و زلالی و صفای باطن که بودنش سراسر نعمت بود و درگذشتش نیز لطمه ای بزرگ برای جامعه دینی و حوزه های علمیه وارد ساخت. اما به خواست و اراده الهی سرمنشأ آگاهی و شناخت بیشتر طلاب و دانشجویان و عموم مردم ایران از این شخصیت ناب و استثنایی تاریخ شیعه گردید. توجه ویژه آیة الله العظمی منتظری به حقوق بشر و حقوق زنان در دوره ای که دشمنان اسلام بیشترین عزم را برای مغایر نشان دادن این آئین رحمانی با حقوق بشری به کار بسته بود، بصیرتی را در میان اهل علم و پژوهش ایجاد کرد تا بدانند آن چه با عقل، سازگار و با فطرت بشری همراه نیست، اسلامی نیست.
هم چنین توجه آن فقید جاوید به مشکلات جامعه و توصیه های مشفقانه و کارسازش به مسئولان در حوزه های مختلف از جمله امر قضا بر کسی پوشیده نیست. آن مرجع بزرگ و پناهگاه همه مظلومان و دردمندان بود و هرگز هیچ گونه درخواستی را بدون اجابت نمی گذاشت.
مجمع زنان اصلاح طلب و کمیسیون و شاخه زنان جبهه مشارکت ایران اسلامی، ضمن تسلیت مجدد فقدان یار دیرین امام راحل و یاور همیشگی مردم به ملت ایران و به ویژه بیت مکرم آن مرجع عالیقدر و والاشأن از خدای سبحان علو روح و مصاحبت با اولیاء الله را در روضه رضوان برای آن فقید سعید، تمنا دارد.
و العاقبة للمتقین
مجمع زنان اصلاح طلب و کمیسیون و شاخه زنان جبهه مشارکت ایران اسلامی
24/9/89

حمیدرضا جلائی‌پور
سید مصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.