اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.

پارسایی: فراکسیون امید موضوع فوت سیدامامی و بازداشت فعالان محیط زیست را به کمیسیون اصل ۹۰ ارجاع می‌کند

1396/11/29

بهرام پارسایی در گفت‌وگویی، با اشاره به جلسه صبح امروز (یکشنبه) هیئت رئیسه فراکسیون امید اظهار کرد: در این جلسه اعضای فراکسیون محیط زیست گزارش مفصلی از روند اقدامات این فراکسیون در مورد فوت سیدامامی و بازداشت فعالان محیط زیست ارائه کردند و مقرر شد کمیته‌ای در فراکسیون امید برای بررسی این موضوع تشکیل شود.

به گزارش ایسنا وی افزود: اعضای این کمیته آقایان تابش، حسین زاده، وکیلی، کاظمی و بنده هستیم که قرار است با خانواده های بازداشت شدگان ملاقات کنیم و با مسئولین ذیربط نیز جلساتی برگزار کنیم.

این عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ همچنین گفت: فراکسیون امید به دنبال ارجاع این موضوع به کمیسیون اصل ۹۰ است. در این زمینه هم خانواده‌ها می توانند شکایت خود را به کمیسیون اصل ۹۰ ببرند و هم نمایندگان می توانند در این زمینه طرح موضوع کنند که در هر حال موضوع در کمیسیون اصل ۹۰ قابل بررسی است.

پارسایی با تاکید بر ضرورت اصلاح قانون در موارد مربوط به اداره امور زندانها اظهار کرد: با بروز جریانات اخیر نیاز به اصلاح قانون، احساس می شود. به ویژه اینکه متولیان امر باید در این زمینه مسئولیت پذیر باشند و این روند هم قانونی باشد در واقع ما نیازمند اصلاح روش مدیریتی زندانها و هنچنین نظارت پذیرتر کردن نهادهای مربوطه هستیم.

سخنگوی فراکسیون امید یادآور شد: امیدواریم کمیته چهار نفره ای که از سوی رئیس‌جمهور برای پیگیری موضوع فعالان محیط زیست انتخاب شده اند هرچه سریعتر وارد عمل شوند و به افکار عمومی پاسخ دهند. ما هم به سهم خود در مجلس پیگیر این موضوع هستیم چراکه معتقدیم چنین مواردی بی شک نفعی برای نظام ندارد بلکه به ضرر نظام است و باعث خدشه وارد شدن به ارکان نظام می‌شود. برهمین اساس دغدغه های جدی در فراکسیون امید وجود داشت که به دنبال پیگیری آن هستیم.

حمیدرضا جلائی‌پور
سید مصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.