اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.

بیانیه مهم مرجع مردمی آیت‌الله دستغیب خطاب به مردم

1396/10/14

آیت‌الله سیدعلی‌محمد دستغیب در مورد اعتراضات اخیر، خطاب به مردم بیانیه‌ای صادر کردند.

به گزارش حدیث سرو متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

حضور محترم مردم ایران از مسلمان و غیر آن و نیز مسؤولین و خدمتگزاران در هر لباس و مقام

سلام علیکم و رحمه الله

مطالبی جهت یادآوری و ازدیاد محبّت و رفع سوء تفاهم‌‌ها خدمتتان معروض می‌دارم امید است که مورد توجه قرار گیرد.

شما می‌دانید که این انقلاب و جمهوری اسلامی رایگان به دست نیامده، حاصل خون هزاران شهید از جوانان پاک و نوجوانان و بعضاً سالمندان می‌باشد؛ و می‌دانید که سرمایه‌های عظیم این ملّت از منابع زیرزمینی و غیر آن، سال‌های متمادی در دست چپاولگران خارجی بود و به‌وسیله ایادی آنها از خانواده پهلوی و غیر آنها چپاول می‌گشت و ملّت مظلوم ایران در سرنوشت خویش هیچ‌گونه دخالتی نداشتند. از برکت حرکت مردم و خون مردان پاک و رهبری امام امّت رحمه‌الله دست یاغیان و چپاولگران از اصول و فروع این مملکت قطع شد، و سال‌ها مردم با صفا در کنار یکدیگر به خوبی زندگی می‌کردند، اما امروز شاهد اختلالات و اختلافات تقریباً عمیقی هستیم که اگر عقلای قوم ساکت بنشینند مواجه با خطرات عظیمی خواهیم شد.

عمده شکاف بین مسؤولان رده بالا و اکثریت مردم است که موجب شده آنها به سوی بی دینی و یا گریز از وطن و یا فحشا و منکرات و یا اعتیاد کشیده شوند.

علل این شکاف از این قرار است:

۱ ـ حکومت بی چون و چرای شورای محترم نگهبان بر مردم.

۲ ـ دخالت نیروهای نظامی یعنی سپاه و بسیج در امور قضایی و دانشگاهها و امور اقتصادی و سیاسی.

۳ ـ اصرار بر زندانی یا حصر کسانی که خدمت‌های فراوانی به این انقلاب کرده اند ومورد احترام و محبّت اکثر مردم هستند.

۴ ـ با وجودی‌که در سال‌های پیش از ۸۴ و بعد از ۹۲ اکثر مردم به افرادی که می‌خواستند رأی دادند، و طرف دیگر رأی نیاورد و در اقلیت کامل بود امّا اغلب طرفداران حاکمیت محترم کارشکنی‌های واضح و آشکار داشته و دارند که ظهور آن را در جشن سپاه و بسیج در ایّام نه دی امسال(۹۶) شاهد بودیم.

۵ ـ تحمیل فرد، به همراه افرادی که وضع آنها روشن شده است و در هشت سال بر همه کارهای این ملّت و حتّی بر مجلسین حاکم بودند.

۶ ـ کم‌توجهی به حاکمیت قرآن و سنّت در اجرای قضاوتها و زندانها و …

۷ ـ محصور بودن علما و مراجع و تهدید آنها که مبادا اعتراضی و سخنی خلاف رأی آقایان شنیده شود.

۸ ـ خرج‌های غالباً بیهوده از اموال این ملت که از جمله آنها نصب پلاکاردها در ایام خاص، برگزاری برنامه های نمایشی و پخش برنامه ها و فیلمهایی در صدا و سیما که نفعی برای این ملّت ندارد و نظیر آن را در نه دی امسال(۹۶) مشاهده کردیم.

خوب است آقایان محترم تاریخچه ظهور نه دی را بررسی دقیق کنند آخر مگر نه اینکه از تمام آنچه در آن وقت کذایی اتفاق افتاد، فیلم‌ها گرفته شد! خوب است بررسی شود که چه کسانی احترام را شکستند، و جلودارانی که امروز در زندان و یا حصر هستند خود می‌گویند ما را علنی و در حضور مردم محاکمه کنید تا حق ظاهر شود.

آقایان عزیز به فریاد مردم به خصوص جوان‌ها برسید. مبادا این انقلاب و جمهوری اسلامی به دست خود محترمین تضعیف شود و یا از بین برود؛ بقاء دین مردم به صدق و امانتداری مسؤولین است.

وقایع ایام گذشته در این ماه هشداری بود. بگذارید منتخبین مردم کار قانونی خود را انجام دهند، و چنانچه از خیرخواهی حرفی می‌زنند به دشمنی نگیرید.

والسلام علی من اتبع الهدی

سیدعلی محمد دستغیب

۱۳۹۶/۱۰/۱۲

حمیدرضا جلائی‌پور
سید مصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.