اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.

روحانی: عقب‌نشینی نکردیم

1396/9/12

حسن روحانی با حضور در جمع دانشگاهیان سیستان و بلوچستان عنوان کرد: دانشگاه‌ها از کمبود استقلال گله می‌کنند در حالی که شعار انقلاب ما استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی بود و امروز دانشگاه از کمبود استقلال و آزادی گله دارد در حالی که انقلاب از دانشگاه آغاز شد و دانشجویان سینه سپر کردند و روحانیت و دانشجویان و همه اقشار در کنار هم بودند و انقلابی را به ثمر رساندند که آزادی و جمهوریت و اسلامیت باشد و این راه را ادامه می‌دهیم.

به گزارش ایلنا، روحانی گفت: اینکه دوستان گفتند ما باید به عهدمان وفادار باشیم به هر آنچه گفته‌ایم باید عمل کنیم در دولت چند بار به صراحت گفتم مشروعیت ما براساس قرار و قولمان با مردم است اگر بخواهیم عقب‌نشینی کنیم یعنی از مشروعیت خود عقب‌نشینی کرده‌ایم. هر آنچه در انتخابات با هم عهد و پیمان بستیم بر سر آن هستیم. این سخن که روحانی دیروز احتیاج به رای داشت و امروز ندارد سخن ناروایی است. امروز روحانی نیازمند رای تک تک مردم ایران است.

رئیس‌جمهور تاکید کرد:‌ اگر مردم با دولت نباشند و دولت همصدا با مردم نباشد و دولت گوش شنوا در برابر مردم نداشته باشد، دیگر جمهوری اسلامی نمی‌شود؛ نه جمهوری و نه اسلامی است. اسلام به ما می‌گوید به وعهده خود وفا کنیم و جمهوریت می‌گوید حق با مردم است و تا زمانی که نماینده مردم هستیم حق حکومتداری هستیم.

وی با تاکید بر اینکه پای همه وعده‌ها هستیم و عقب‌نشینی نکردیم، گفت: از هیچ کسی نترسیدم و نخواهم ترسید و راه ملت ایران را ادامه می‌دهم. با متانت و انسجام باید بتوانیم با دقت بیشتر و هزینه کمتر به اهداف‌مان برسیم اهداف بلندی داریم. در انتخابات درخواست‌ها و مطالباتی را از نظام داشتید. ما در اجتماع دانشجویان و جوانان بودیم عمدتا در این اجتماعات انتخاباتی، جوانان و بانوان بودند هرچند که همه بودند ولی دانشجویان و جوانان بار بزرگی را بر دوش گرفتند و انتخابات را پیش بردند. ما هدفی را دنبال می‌کردیم و دست به دست هم دادیم و آن را پیش بردیم.

روحانی خاطرنشان کرد: هدف‌مان پیروزی نبود که در عرصه حکومت و دولت قرار بگیریم و دولت را ۴ سال دیگر ادامه بدهیم بلکه مبنای ما عمل به وعده‌ها بود. خدا را به شهادت می‌طلبم در انتخاب وزرا معاونان استانداران و مسئولان کشور جز بر مبنای صلاحیت و توانمندی و اعتدال و قبول حق مردم جمهوریت و اسلامیت نظام نظر دیگری نداشته‌ام و بر این مبنا عمل کردم. در دولت یازدهم بر این مبنا و نظر دنبال می‌کردم و اکنون نیز دنبال می‌کنم.

رئیس دولت یازدهم و دوازدهم گفت: اینکه می‌گویند وزیری بر من تحمیل شده نادرست است هرچند که برای هماهنگی در برخی وزارتخانه‌ها معطل شدم ولی خودم انتخاب کردم کسی چیزی را بر من تحمیل نکرده است.

وی با تاکید بر اینکه فضای دانشگاه، امکانات دانشگاه و کیفیت دانشگاه نیازمند تحول و تلاش بیشتر از سوی ماست، گفت: اینکه ۱۶ آذر امسال در یک استان حضور یافتم این تصمیم ناگهانی من نبود بلکه از آغاز این دولت در ذهنم این بود که امسال ۱۶ آذر یک استان باشم و وزیر علوم یک استان دیگر را پیشنهاد داد بود. ولی وقتی این سفر نهایی شد قرار شد ۱۶ آذر در دانشگاه استانی همان استان سخنرانی کنم. این مسئله را به فال نیک می‌گیرم.

روحانی خاطرنشان کرد: اینکه دانشگاهی در سیستان و بلوچستان باشد و با تلاش اساتید و تحقیقاتش به فکر مشکلات آن استان نباشیم روا نیست. مگر می‌شود کسی در سیستان و بلوجستان جامعه شناسی بخواند و ویژگی‌های این استان را مدنظر ندهد. اولویت ما اولویت محلی است. درست است که ملی فکر می‌کنیم و جهانی می‌اندیشیم ولی اولویت ما منطقه‌ای است نباید نیازهای مورد نیاز و کاربردی را فراموش کنیم.

حمیدرضا جلائی‌پور
سید مصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.