اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.

حسین کروبی: افرادی درخواست ملاقات با میرحسین را داده‌اند که تاکنون موافقت نشده است

1396/10/4

اسماعیل دوستی، برای سومین بار با مهدی کروبی شیخ محصور ملاقات کرد. الیاس حضرتی نماینده مردم تهران در مجلس شورا اعلام کرد که اسماعیل دوستی عضو حزب اعتماد ملی برای سومین بار با مهدی کروبی دبیرکل محصور این حزب دیدار کرد.

به گفته این نماینده تهران دوستی روز گذشته با کروبی ملاقات داشته است. پیش از این نیز مجتبی ذوالنوری نماینده مردم قم و محمدرضا عباسی‌فر عضو سابق شورای نگهبان با کروبی دیدار کرده بودند.

علی شمخانی دبیر شورای امنیت ملی هفته‌ی گذشته اعلام کرد که گشایش‌هایی در خصوص حصر در حال رخ دادن است. وی همچنین گفته بود که محصورین می‌توانند با هرکس که بخواهند ملاقات کنند. هرچند که این خبر از سوی خانواده محصورین تایید نشد و آنان اعلام کردند که ملاقات‌ها بر اساس خواست نیروهای امنیتی صورت می‌گرد. در عین حال محصورین اختر تا کنون نتوانسته‌اند به جز فرزندانشان با فرد دیگری ملاقات کنند و وضعیت آنان کماکان چون گذشته است.

در همین رابطه اعتماد آنلاین با حسین کروبی فرزند مهدی کروبی دیدار داشته است:

حضرتی خبر داده که اسماعیل دوستی مجددا توانسته ملاقاتی با شیخ مهدی کروبی داشته باشد. از جزییات آن اطلاع دارید؟

من در جلسه حضور نداشتم و به همین اندازه می‌دانم که ایشان برای سومین بار دیدار کرده است. خبر دیدار را هم از خود آقای دوستی شنیدم. اطلاعات بیشتر را باید از خود آقای دوستی گرفت.

می دانید روند دیدارها با شیخ مهدی کروبی به چه شکل است. گویا برخی درخواست دیدار داشته اند و با آن موافقت نشده است

قبلا هم گفتم که آقای کروبی اصلا دخالتی در ملاقات‌ها ندارند. پیش از این هم گفته بودم که خانواده و حاج آقای کروبی هیچ دخالتی در این ملاقات‌ها ندارند.

افراد خودشان درخواست می‌دهند؟

آنطور که شنیده‌ام برخی درخواست ملاقات با آقای موسوی را هم داده‌اند و اعلام آمادگی کرده‌اند که به دیدار ایشان بروند اما تا به حال موافقت نشده یا بعدا قرار است با این درخواست‌ها موافقت شود را نمی‌دانم.

بعد از این مدت که از طرف چهره های مختلف اعلام می شود که گشایش هایی ایجاد شده است و آقای شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی هم در این باره صحبت کرده اند. دقیقا وضعیت آقای کروبی چگونه است؟

چون آقای شمخانی گفته بودند که گشایش‌هایی ایجاد شده است باید بگویم که تنها گشایشی که به وجود آمده این است که اعضای خانواده یعنی عروس، پسر و فرزندان هر زمان که بخواهیم می توانیم به دیدار آقای کروبی برویم. همچنین این سه نفری هم که اعلام شده است با ایشان ملاقات کرده اند. البته پس از موضوع خروج نیروهای امنیتی ،آنها در حال حاضر در کانکسی در کوچه حضور دارند. البته با صحبت‌هایی که آقای شمخانی از ایجاد گشایش کرده‌اند امیدوار هستیم که این اتفاق رخ دهد و به رفع حصر هم بینجامد.

اگر وسیله‌ای در منزل لازم باشد و یا حاج آقا بخواهند می توانید به داخل منزل ببرید؟

مشکلی ندارد و ایرادی نمی‌گیرند. هم مادر و هم ما فرزندان هر چیزی که لازم باشد می‌توانیم به داخل خانه ببریم.

اطلاع دارید که نفر دیگری قرار ملاقات داشته باشد؟

نه هنوز خبری نداریم که نفر چهارمی انتخاب شده باشد.

حمیدرضا جلائی‌پور
سید مصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.