اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.

محمد کیانوش راد: مردم حامی میرحسین موسوی و مهدی کروبی هستند

1396/9/20

محمد کیانوش‌راد فعال سیاسی و عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت در دانشگاه شهید مدنی تبریز گفت: امروز پس از مصدق، نام میرحسین موسوی بعنوان شخصیتی ملی مورد توجه دانشجویان است.

به گزارش کلمه، وی در مراسمی که به مناسبت ۱۶ آذر برگزار شده بود، با اشتباه خواندن حصر میرحسین موسوی، زهرا رهنور و مهدی کروبی تاکید کرد: شورای عالی امنیت بر اساس وظایفی و اختیاراتی که در قانون اساسی برایش مشخص شده است نمی تواند حکم حصر را صادر کند. امروز و پس از این همه تبلیغات شبانه روزی صدا و سیما واقدامات محدود کننده، مردم حامی میرحسین موسوی و مهدی کروبی هستند.

این فعال سیاسی سبز با تاکید بر آنکه کروبی و میرحسین از محاکمه هراسی ندارند خاطر نشان کرد: آنها بارها گفته‌اند که ما را محاکمه کنید. اصلاح طلبان از دادن هزینه در راه مردم ابایی نداشته‌اند. زندان رفته و امروز هم بخاطر منافع ملی ایران، همچنان روش مسالمت آمیز و قانونی اصلاحات را پیشنهاد می کنند. انتخابات ریاست جمهوری، شورای شهر تهران و انتخابات مجلس بهترین دلیل زنده بودن و حمایت مردم از اندیشه اصلاح طلبانه آقای خاتمی است.

کیانوش راد در این مراسم اصلاحات را یک گفتمان خواند و تاکید کرد: اصلاحات گفتمانی فراتر از یک حزب که از مشروطه تاکنون مضمون بخشی از جریانات اصلی مبارزه جویانه بوده است. مضمون اصلی خواسته‌های اصلاح طلبانه، ضرورت تغییر در جامعه است، اما این تغییر را تدریجی، مسالمت جویانه، با ابزارهای قانونی و با تکیه به رای و پشتوانه مردم دنبال می‌کنند. هرکس روش مسالمت آمیز برای تغییرات در کشور را می پذیرد، در جبهه اصلاح طلبان است، البته میراث، سابقه و هویت هر جریان و هر حزبی در جای خود محفوظ است.

وی افزود: آزادی خواهی، انتخاب گری، حق طلبی، مسوولیت پذیری و فداکاری در راه آرمان ها مهمترین خصلت دانشجویان مبارز است. دانشجویان روش اصلاحی و قانونی را دنبال کنند. البته هر فعالیتی هزینه هم دارد. دانشجویان مبارز از هزینه دادن باکی ندارند. این پیام و روح رخداد ١۶ آذر است. فداکاری برای آرمان‌ها تا پای جان و تلاش برای رهایی و رستگاری ملت ایران.

کیانوش راد تاکید کرد” پس از انقلاب کسانی بدنبال این بودند تا ١۶ آذر را به روز دیگر منتقل کنند اما نتوانستند. روح و منطق مبارزه و فداکاری دانشجویان در ١۶ آذر ، امروز هم در میان دانشجویان وجود دارد. همت دانشجویان در برگزاری این روز به رغم همه محدودیت ها نشان از زنده بودن دانشجویان است. آزاداندیشی در دانشگاه‌ها نباید تنها منحصر به انجمن اسلامی، جامعه اسلامی و بسیج دانشجویی باشد. آزادی حق همه است و همه جریانات فکری باید بتوانند در دانشگاه‌ها آزادانه فعالیت کنند.تنها راه توسعه کشور، قبول واقعی حق مردم در اداره امور کشور است. نهادهایی چون شورای نگهبان نباید جهت گیری سیاسی خودشان را در تصمیمات شورای نگهبان و تایید صلاحیت داوطلبان نمایندگی اعمال کنند.

وی افزود: برخی از نمایندگان مجلس می‌گویند بخاطر رد صلاحیت احتمالی در آینده از سوی نهادهای تصمیم گیر سکوت می‌کنند. مردم نماینده انتخاب می‌کنند که سکوت نکند. البته این مساله ازضعف نماینده و از عملکرد شورای نگهبان ناشی می‌شود. انحصارطلبان و اصول گرایان افراطی با حصر و محدودیت در دنیای جدید راه به جایی نخواهند برد. هیچ سخن و هیچ اندیشه ای را نمی توان خفه کرد.

حمیدرضا جلائی‌پور
سید مصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.