اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.

محمدحسین کروبى: وضعیت حصر میرحسین موسوی و زهرا رهنورد هنوز با وضعیتی که برای مهدی کروبی ایجاد شده فاصله دارد

1396/8/17

فرزند مهدی کروبی معتقد است وضعیت جدید برای مهدی کروبی تازه قابل مقایسه با روزهای اول حصر آیت الله منتظری است. اما آنگونه که او می‌گوید وضعیت حصر میرحسین موسوی و زهرا رهنورد هنوز با وضعیتی که برای مهدی کروبی ایجاد شده فاصله دارد.

محمدحسین کروبی، درباره رفع محدودیت‌هایی که نمایندگان از آن سخن گفته‌اند، به فرارو گفته: دیشب با اقای حیدری یکی از اعضای کمیته رفع حصر صحبت ‌کردم ایشان می‌گفت دیدارمان با آقای آملی لاریجانی امیدوارکننده بود. اما اینکه بگوییم تا به حال اقدامی برای رفع حصر صورت گرفته، خیر این چنین نیست و فعلا نمی‌توان اسم رفع حصر را به کار برد، بلکه باید از اتفاقات اخیر تعبیر گشایش داشته باشیم. بعد از نزدیک به هفت سال آقای دوستی از دوستان آقای کروبی توانسته‌اند ایشان را ببینند یا خانواده می‌توانند با آقای کروبی بعد از مرخص شدن از بیمارستان هر وقت که بخواهند ملاقات کنند.

محمدحسین کروبی حصر پدرش را با حصر آیت‌الله منتظری مقایسه می‌کند و می‌گوید: حصر مرحوم آیت‌الله منتظری از روز اول به همین شکل بود. حاج احمد آقای منتظری خودشان به من گفتند که از روز اول حصر آیت‌الله منتظری خانواده، اقوام و خویشاوندان ایشان هر زمانی می‌توانستند به ملاقات ایشان بروند. حتی حاج احمد آقا می‌گفتند دوستان می‌توانستند از طریق آیفونی که در منزل ایشان نصب شده بود با آیت الله منتظری ارتباط داشته باشند و گاهی اوقات هم ملاقاتهای حضوری هم صورت می‌گرفت. با این حال اعضای کمیته رفع حصر مجلس البته اظهار امیدواری می‌کنند که ان‌شا‌ءالله این گشایش‌ها به سوی رفع حصر برود.

محمدحسین کروبی درباره وضعیت حصر میرحسین موسوی نیز می‌گوید: من تا چند روز پیش که در جریان بودم، گشایشی که برای خانواده آقای کروبی اتفاق افتاده در مورد خانواده آقای موسوی هنوز صورت نگرفته است و ملاقات فرزندان آقای موسوی و خانم رهنورد با پدر و مادرشان هنوز به صورت هفته ای یک بار است. اما به آنها این قول را داده‌اند که گشایشی که برای خانواده آقای کروبی رخ داده برای آنها هم اتفاق خواهد افتاد.

فرزند مهدى کروبی در پاسخ به اینکه آیا خانواده آقای کروبی نسبت به این اتفاقات خوش بین هستند؟ می‌گوید: وضعیت خیلی پیچیده است. اما خبر دارم که اکثریت اصولگرایان از جمله علی لاریجانی، رئیس مجلس معتقد هستند که باید به حصر خاتمه داد. آنها معتقدند که ادامه حصر به صلاح کشور نیست.

کروبی با اشاره به دیدار چند وقت گذشته خود با عزت الله ضرغامی ادامه می‌دهد: آقای ضرغامی گفتند با اکثریت اصول گراها که صحبت می‌کنیم موافق ادامه حصر نیستند. فرزند مهدی کروبی درباره برخوردهای مامورین حصر نیز می‌گوید: به جز سه چهار ماه اول که با محصورین بدرفتاری می‌شد، مامورین برخوردهای خوبی داشته‌اند.

حمیدرضا جلائی‌پور
سید مصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.