اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.

عبدالله رمضان زاده در پاسخ به حیدری فرد : امیدوارم روزی کلیه حقایق سال ۸۸ آشکار گردد

1396/7/23

علی اکبر حیدری فرد قاضی معروف کهریزک روز گذشته در گفت و گو با روزنامه‌ی شرق مدعی شد که اعضای ستاد قیطریه به علت اقدامات مخرب عبدالله رمضان‌زاده بازداشت شدند. او در گفت و گو با روزنامه شرق درباره دلیل حمله‌ی نیروهای لباس شخصی به ستاد قیطریه میرحسین موسوی در روز جمعه ۲۲ خرداد ادعا کرد: رمضان‌زاده اقدام به جمع‌آوری افراد مشکوک و مخل امنیت در داخل آن ستاد کرده بود و دست به تحریکات امنیتی زده بود. از جمله طرح شعارهای تشکیک در سلامت انتخابات که اطلاعات ناجا خواستار بازرسی از آن محل شد. آقای رمضان‌زاده مقاومت کرد و پس از برخورد فیزیکی، ایشان دستگیر و محل هم بازرسی شد.”

این نخستین بار نیست که در ارتباط با وقایع خرداد ۸۸ دروغ گفته می‌‌شود. از همان روزها که میرحسین موسوی و مردم فریاد “دروغ ممنوع” سر دادند تا همین امروز قاضیان دستگاه عدالت، فرماندهان سپاه و سرداران، صدا و سیما، ائمه جمعه و … درحال دروغ سازی در ارتباط با وقایع خرداد ۸۸ و جنبش سبز هستند. حیدری فرد قاضی کهریزک و بازجوی سال ۸۸ نیز چون همیشه در گفت و گو با روزنامه‌ی شرق برای تبرئه‌ی خود و مرتضوی دست به دروغگویی زده است. دروغ‌های این قاضی در باره اتفاقات ۸۸ و برخورد با دانشجویان و وقایع کهریزک انقدر زیاد است که نمی‌شود فهمید به کدام یک باید پاسخ داد.

در همین راستا عبدالله رمضان زاده سخنگوی دولت اصلاحات و عضو شورای مرکزی حزب مشارکت ایران اسلامی که در خرداد ۸۸ توسط سپاه بازداشت شد اقدام به پاسخگویی به بخشی از دروغ‌های حیدری فرد در ارتباط با ستاد قیطریه کرده است.

متن پاسخ رمضان‌زاده به شرح زیر است:

به نام خدا
جناب آقای رحمانیان
مدیر مسئول محترم روزنامه وزین شرق
با سلام و احترام

در صفحه ۷ روزنامه شرق تاریخ ۲۲ مهر ۱۳۹۶ مطلبی به نقل از آقای علی اکبر حیدری فرد درج شده است که در آن اینجانب متهم به” اقدامات مخرب” شده‌ام و گفته‌اند:

” اعضای ستاد قیطریه به علت اقدامات مخرب عبداله رمضان زاده “بازداشت شدند” و ” رمضان زاده اقدام به جمع آوری افراد مشکوک و مخل امنیت در داخل آن ستاد کرده بود و دست به تحریکات امنیتی زده بود” و “…. آقای رمضان زاده مقاومت کرد و پس از برخورد فیزیکی، ایشان دستگیر و محل هم بازرسی شد” .

جملات فوق مصداق مثل معروف ” خسن و خسین هر سه دختران معاویه هستند،” است، لذا جهت تنویر افکار خوانندگان محترم آن روزنامه و جلوگیری از تحریف تاریخ نکاتی را به استحضار می‌رساند و تقاضا دارد مطابق قانون مطبوعات نسبت به درج آن در اولین شماره روزنامه اقدام فرمایید:

۱- هیچگاه عضو ستاد قیطریه که ستاد اصلاح طلبان حامی مهندس موسوی بوده ، نبوده‌ام و در اتهامات انتسابی در جریان محاکمات سال ۸۸ نیز چنین اتهامی به اینجانب نسبت داده نشده است. بنابراین انتساب “جمع آوری افراد مشکوک مخل امنیت” و “دست زدن به تحریکات امنیتی” اساسا فاقد وجه و کذب محض است.

۲- من حدود ساعت ۵/۳ الی ۴ بعدازظهر روز جمعه ۲۲/۰۳/۸۸ در حالی که فرزندان نوزده ساله و شانزده ساله‌ام همراهم بودند، برای رای دادن از منزل خارج شدم و قصد داشتم رای خود را در مدرسه‌ای که روبروی ستاد قیطریه بود به صندوق بیندازم که متوجه ازدحام جمعیتی حدود ۲۰۰ نفر در مقابل ستاد شدم. از فرزندانم خواستم کنار خیابان بایستند و خود به ستاد مراجعه کردم و وارد ستاد شدم. از دوستان علت ازدحام جمعیت را پرسیدم. پاسخ این بود که عده ای لباس شخصی بدون ارائه هرگونه حکمی وارد ستاد شده‌اند و اقدام به جمع آوری کامپیوترها و دیگر وسایل ستاد کرده‌اند. در این هنگام چند نفر از لباس شخصی‌ها ضمن فحاشی رکیک به خانم‌های حاضر در ستاد، اقدام به بستن درب ستاد کردند. از اعضاء ستاد خواستم ضمن حفظ آرامش به کلانتری محل تلفن بزنند و درخواست اعزام مامور نمایند. با فاصله حدود نیم ساعت افسری با درجه سرگردی وارد ساختمان شد. از او خواسته شد نسبت به روًیت حکم لباس شخصی‌ها اقدام کند و او پس از چند دقیقه مذاکره اعلام کرد که از وی کاری برنمی آید.

از طریق تلفنی با سردار رادان (فرمانده پلیس تهران) ، سردار رجب زاده (فرمانده یگان امداد) و سردار علیپور ( فرمانده پلیس امنیت تهران”) تماس گرفته و تقاضای کمک کردم. همچنین با آقایان ربیعی و مسجد جامعی نیز تماس گرفتم و شرح ماوقع را تعریف کردم. پس از مدتی سرکلانتر کلانتری شمیران با درجه سرهنگی وارد شدند، ضمن دعوت اعضای ستاد به آرامش از ایشان تقاضا کردم وضعیت را صورتجلسه کنند و از لباس شخصی‌ها بخواهند که از ستاد خارج شوند یا اینکه حکم ماموریت خود را نشان دهند. پس از چند دقیقه ایشان نیز اعلام کرد که کاری از دستش برنمی‌آید.

در این لحظات که خبر اشغال ستاد توسط لباس شخصی ها در شهر پخش شده بود تعداد جمعیت تجمع کننده در مقابل ستاد به بیش از دوهزار نفر رسیده بود، مجدداً از سردار رادان درخواست کمک کردم . گفتند سردار علیپور عازم محل هستند ، شما آرامش را حفظ کنید تا ایشان برسد. در همین اوان فردی با لباس شخصی وارد ستاد شد و خود را سرهنگ “نظامی”معاون پلیس امنیت معرفی کرد و ضمن تحسین اینجانب و دوستان حاضر در ستاد بخاطر حفظ آرامش، از لباس شخصی‌ها خواست که از محل خارج شوند اما آنان باز هم خودداری کردند.

بالاخره بعد از حدود یک ساعت سردار سرتیپ علیپور فرمانده پلیس امنیت تهران وارد شدند و پس از مراجعه به من، ضمن ادای احترام نظامی در حضور جمع، گفتند باید موضوع با آرامش حل شود و بلافاصله به ماموران همراه خود دستور بازداشت لباس شخصی ها را دادند و از من نیز خواستند در متفرق کردن جمعیت بیرون ستاد مساعدت کنم. من نیز با استفاده از بلندگوی پلیس، ضمن معرفی خود و تشکر از ماموران پلیس و شخص سردار علیپور از جمعیت تقاضا کردم محل را ترک کنند. و این درخواست چند بار تکرار شد، بالاخره جمعیت متفرق شدند.

بنابراین:
– تنها کسانی که بازداشت شدند لباس شخصی‌های مهاجم بودند و هیچیک از اعضاء ستاد بازداشت نشدند.

– سردار علیپور، سرهنگ نظامی، سرکلانتر کلانتری شمیران در حضور جمع از نقش مثبت اینجانب تشکر کردند.

– هیچ اقدام تحریک آمیزی از سوی اعضاء ستاد انجام نشد.

– نه تنها مقاومت نکردم بلکه به دلیل آرامش بخشیدن به فضا مورد تقدیر قرار گرفتم.

– بازداشت من در آن تاریخ و محل دروغ است.

نکته جالب و مهم نیز آن است که آقای حیدری فرد تایید می کنند بازداشت من و سایر دوستان اصلاح طلب در روز بیست و سوم خرداد ماه به استناد حکم صادره روزهای قبل از انتخابات بوده است، و این نشان می دهد که بازداشت‌ها ربطی به اعتراض به نتیجه انتخابات نداشته است. امیدوارم روزی فضایی فراهم شود تا کلیه حقایق سال ۸۸ آشکار گردد.

عبداله رمضان‌زاده
۲۳ مهر ماه ۱۳۹۶

حمیدرضا جلائی‌پور
سید مصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.