اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.

تَکرار عضو شورای‌عالی امنیت مبنی بر عدم مصوب بودن طرح محدویت‌های خاتمی دراین دولت و دولت قبل

1396/7/18

بازهم دروغ‌های سخنگوی قوه قضاییه تکذیب شد. محمدباقر نوبخت در نشست خبری امروز خود ادعاهای روز یک شنبه محسنی اژه‌ی درباره مصوبات شورای عالی امنیت ملی در خصوص سید محمد خاتمی را تکذیب کرد.

سخنگوی دولت درباره محدودیت‌های جدید رییس دولت اصلاحات گفت: موضع رسمی دولت را رییس‌جمهوری بیان کردند. در چنین شرایطی که همه تلاش می‌کنند ایران را نا‌امن کنند، ما به اتحاد نیازمندیم نه تفرقه! واقعاً در این شرایط ما باید اتحاد داشته باشیم.

نوبخت در پاسخ به سوالی مبنی بر این که مواضع خود درباره محدودیت سیدمحمد خاتمی را به‌طور رسمی بگویید، گفت: موضع رسمی دولت مشخص است و حتی رییس‌جمهوری تَکرار کرد.

عضو شورای‌عالی امنیت ملی همچنین ادامه داد: در مورد اینکه آیا این اعمال محدودیت مصوبه شورای‌عالی امنیت ملی است، باید بگویم به هیچ وجه در این دولت و دولت قبلی در این خصوص مصوبه‌ای نداشته‌ایم و حتی سخنگوی قوه قضاییه هم گفت که این مساله جدید نیست.

روز یکشنبه محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوال خبرنگاران در ارتباط با ابلاغ محدودیت‌های جدید به سید محمد خاتمی ادعا کرده بود که این محدودیت‌ها مربوط به گذشته بوده و مصوب شورای امنیت ملی است. ادعایی که بارها توسط این شورا تکذیب شده و امروز نیز بار دیگر تکذیب شد.

این نخستین بار نیست که ادعاهای سخنگوی دستگاه قضا توسط شورای امنیت تکذیب می‌شود. چندی پیش و به دنبال اعتصاب غذای مهدی کروبی و تحقق خواسته‌ها شیخ در حصر توسط دولت، محسنی اژه‌ای خروج نیروهای امنیتی از داخل خانه‌ی کروبی را تکذیب کرد که با واکنش شورای امنیت ملی مواجه شد.

همچنین پس از طرح بحث در شورای امنیت ملی در خصوص چگونگی رفع حصر، باز محسنی اژه‌ای چنین بحثی را تکذیب کرد که آن نیز توسط شورای امنیت ملی تکذیب شد و اعضای این شورا از سخنگوی قوه قضا خواستند تا درباره ی شورایی که از مصوباتش خبر ندارد پیش از این اظهار نظر نکند.

حمیدرضا جلائی‌پور
سید مصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.