انا لله و انا الیه راجعون برادر گرامی جناب آقای مهندس محمد نعیمی پور رحلت والده ی گرامی را به شما و خاندان محترم تسلیت می گوئیم و برای ایشان غفران و رحمت الهی در جوار فرزند شهیدش و برای جنابعالی صبر و اجر مسالت داریم. جبهه مشارکت ایران اسلامی
اصل ۲۳ - تفتیش‏ عقاید ممنوع‏ است‏ و هیچکس‏ را نمی توان‏ به‏ صرف‏ داشتن‏ عقیده‏ ای‏ مورد تعرض‏ و مؤاخذه‏ قرار داد.

آیت‌الله العظمی صانعی در تماس با دختر میرحسین: دعوا بر سر قدرت است و کسی حواسش به محصوران و مردم آنها نیست

1396/7/24

آیت‌الله العظمی صانعی، مرجع تقلید مقیم قم در واکنش به نامه دختران میرحسین و رهنورد به آیات عظام، در تماس تلفنی با یکی از دختران، با تاکید بر اینکه محصوران هم چون امام موسی کاظم (ع) در زندان صبوری می‌کنند، اظهار امیدواری کرد که با آزادی میرحسین و رهنورد و کروبی، آسایش به محصوران و خانواده‌هایشان بازگردد.

به گزارش کلمه، پس از انتشار نامه سرگشاده دختران میرحسین و رهنورد به آیات عظام و علمای حوزه و مدارس دینی جهان اسلام و شهادت بر ظلمی که در حصر خانگی بر پدر و مادرشان در جریان است، آیت‌الله العظمی صانعی با دختر نخست وزیر محصور دوران دفاع مقدس تماس گرفت.

این مرجع آزاده مقیم قم، در تماس خود ضمن دعا برای خلاص شدن میرحسین و رهنورد و کروبی از حصر، یادآور شد که محصوران عزت‌مند و صبورند اما صبر ما کم است و دشمنان محصوران دلیل کم‌صبری هستند.

آیت‌الله صانعی با بیان اینکه دختران موسوی بهترین کار را کرده‌اند که به خدا شکایت کرده‌اند، اظهار تاسف کرد که کسی به فکر محصوران و مردم نیست و به همین دلیل خدا ظالمین را ذلیل خواهد کرد.

ایشان تاکید کردند که دعوا بر سر قدرت است و کسی حواسش به مردم و مشکلات آنها نیست. در حالی که مردم در ایام انتخابات با شعار یاحسین میرحسین، خواستار آزادی محصوران بودند و به این امید رای دادند، کسی برای محصوران کاری نکرد.

آیت‌الله صانعی همچنین با یادآوری دوران زندان امام موسی کاظم (ع)، گفت: محصوران هم چون این امام بزرگ در زندان صبوری می‌کنند. از آنها بخواهید که برای ما دعا کنند.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد که با آزادی میرحسین و رهنورد و کروبی، آسایش به محصوران و خانواده‌هایشان بازگردد.

دختر نخست وزیر محصور دفاع مقدس در این تماس تلفنی ضمن تشکر از بزرگواری این مرجع عالیقدر و حسن توجه همیشگی ایشان به محصوران و زندانیان سیاسی، گفت که والدینش بارها سلام رسانده و آرزوی سلامتی برای آیت‌الله العظمی داشته‌اند.

وی با تاکید بر اینکه شرایط حصر سخت است، یادآور شد که آنها تا به حال هیچ شکایتی نکرده‌اند و این خانواده بوده که لازم دیده است بخشی از مشکلات این حصر طولانی و غیرقانونی را بیان کند.

دختران میرحسین موسوی و زهرا رهنورد صبح دیروز در نامه‌ای سرگشاده به مراجع و علمای عظام حوزه‌های علمیه و مدارس دینی جهان اسلام با شرح مختصری از وضعیت حصر خانگی غیرقانونی و غیرانسانی پدر و مادر خود در زندان اختر، به عنوان تنها شاهدانی که هفته‌ای یک بار با محصوران ملاقات مشروط دارند، نوشته‌ بودند که شما را در جریان این ستم می‌گذاریم و جز به خداوند شکایت نخواهیم برد زیراکه او تنها مدافع مومنان است.

سعید حجاریان
سیدمصطفی‌ تاج زاده
سیدمصطفی‌ تاج زاده
سیدمصطفی‌ تاج زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.