اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.

سیدمصطفی تاج‌زاده: اقتدارگراها نهادهایی مانند قوه قضاییه و شورای نگهبان را به یک جناح تقلیل داده‌اند

1396/6/26

سیدمصطفی تاج‌زاده که در تازه‌ترین توییت خود با اشاره به انتقادهای صورت گرفته در حاشیه برگزاری برنامه طنز دکتر سلام نوشته بود: “طنزپردازان دلواپس در حالی از نداشتن آزادی می‌نالند که دست باز و مصونیت مطلق دارند. چشم تخلیه شده رجایی گواه ریاکاری آنان و بی‌پناهی رقیب است.” در یادداشتی پاسخ برخی هجمه‌ها را داده و تاکید کرده است: قصد من از توییت امروز افشای این ریاکاری بزرگ بود که اقلیتی بهره‌ور از همه حقوق قانونی که تمام نهادهای تبلیغاتی حکومتی را نیز به‌خدمت گرفته است، حق ندارد فریاد وا آزادی سر دهد. صریح‌تر بگویم تنها گروهی که مجاز نیستند از نبود آزادی در ایران شکوه کنند، آنها هستند. رجایی و مصایبش به‌تنهایی برای بدهکار و شرمنده کردن دلواپسان کافیست.

این توییت پاسخی بود به اعتراضات صورت گرفته توسط برگزارکنندگان این جشن به دولت. بنابر ادعاهای صورت گرفته توسط برگزارکنندگان این جشن، محل همایش طنز دکتر سلام توسط وزارت کشور تغییر کرد و این امر باعث اعتراض آنها و دیکتاتور خواندن دولت و دفاع از آزادی بیان شد.

پس از آنکه تاج‌زاده در توییتی آنها را به چالش کشید و با اشاره به اتفاق رخ داده برای علیرضا رجایی و بی تفاوتی این جریان نسبت به ظلم های صورت گرفته نسبت به زندانیان سیاسی و همچنین تحدید آزادی بیان و امنیتی کردن فضای سیاسی کشور، این جریان حمله به تاجزاده را آغاز کرد و با درج مطالبی کذب و دروغ خصوصا در ارتباط با حصر و تفرقه افکنی بین دولت و اصلاح طلبان تلاش کرد تا تاجزاده را به چالش بکشانند.

تاجزاده در کانال تلگرامی خود درباره این تفرقه افنکنی ها و واکنش‌ها به توییت‌هایش نوشت:

توییت امروز من که چرا دلواپسان با وجود آزادی مطلق و مصونیت آهنین و فراتر از آن بهره‌برداری از امکانات عمومی به نفع جناح خود باز هم از نداشتن آزادی می‌نالند، موجب رنجش خاطر آنان شد! برای روشن شدن مساله توضیح چند نکته را مفید دیدم:

۱. حق هرشهروند و هر گروهی بهره‌مندی از آزادی‌های قانونی است. اصولگرایان نیز که اقلیتی ۱۵ درصدی را تشکیل دهند، باید بطور کامل از این حقوق بهره‌مند شوند.

۲. دلواپسان مطلقا دلواپس نیستند که در انتشار روزنامه، راه‌اندازی کانال مجازی، تاسیس حزب، برپایی مراسم، معرفی نامزد و… در هر دولتی با مانع مواجه شوند.

۳. رقبای آنان نه تنها وقتی که دولت و مجلس دست اصولگرایان است از بسیاری از این حقوق محروم می‌شوند، بلکه حتی هم اکنون نیز که با اقبال مردمی ۶ انتخابات پی‌درپی را برده‌اند، بازهم با انواع محدودیت‌ها در زمینه‌ها‌ی مذکور روبرویند. پس اگر کسی بتواند از نداشتن آزادی گله کند، قدر مسلم اصولگرایان نیستند.

۴. اقدام غیراخلاقی و غیرقانونی دیگر اقتدارگراها در ربع قرن اخیر به‌خدمت گرفتن نهادهای عمومی به‌سود اهداف جناحی است، بگونه‌ای که نهادهایی مانند قوه قضاییه و شورای نگهبان را به یک جناح تقلیل داده‌اند. بنابراین آنها نه فقط از حقوق خود کاملا بهره می‌برند، بلکه نهادهای عمومی مثل صدا و سیما، سازمان تبلیغات و دفتر تبلیغات قم و حتی امپراطوری رسانه‌ای غیرقانونی سپاه را که از بودجه دفاعی کشور تغذیه می‌کند، در خدمت مشی و مرام خویش قرار داده‌اند.

۵. به دلیل انتصاب مقامات قضایی توسط رهبر آن قوه مستقل از اینکه چه دولتی سرکار است، حامی اقتدارگراهاست و هر قدر نسبت به منتقدان نابردبار است در برابر اصولگرایان هم‌دلی و هم‌سویی نشان می‌دهد و به آنان مصونیت آهنین می‌بخشد.

۶. دکتر علیرضا رجایی سیاست‌ورز و روزنامه‌نگار اندیشمند، پاک‌دست و دلسوزی است که صرفا بدلیل زبان و قلمش سالها زندان کشیده و با کوتاهی در رسیدگی به بیماری‌هایش دچار وضعیت کنونی شده است.

۷. قصد من از توییت امروز افشای این ریاکاری بزرگ بود که اقلیتی بهره‌ور از همه حقوق قانونی که تمام نهادهای تبلیغاتی حکومتی را نیز به‌ خدمت گرفته است، حق ندارد فریاد وا آزادی سر دهد. صریح‌تر بگویم تنها گروهی که مجاز نیستند از نبود آزادی در ایران شکوه کنند، آنها هستند. رجایی و مصایبش به‌تنهایی برای بدهکار و شرمنده کردن دلواپسان کافیست.

حمیدرضا جلائی‌پور
سید مصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.