اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.

سیدمحمد خاتمی: آینده متعلق به کسانی است که عدالت، صلح و مهربانی را پاس می‌دارد

1396/7/3

سیدمحمد خاتمی در پیامی به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس و گفت وگوی تمدنها و فرهنگها، آینده را متعلق به کسانی دانست که عدالت را با احترام به انسان و انسانیت و صلح و مهربانی را به جای ستیز و خشونت پاس می‌دارند.
به گزارش خاتمی مدیا، متن پیام سیدمحمد خاتمی به این شرح است:
بسم الله اارحمن الرحیم
هفته دفاع مقدس را گرامی می‌داریم و به ارواح بلند شهیدانی که سند عزت ملک و ملت و اسلام و ایران را با خون پاک خود امضا کردند، درود می‌فرستیم و برای ایثارگران و جانبازان و آزادگان و خانواده‌های محترم شهیدان، سلامتی و به‌روزی و برای ملت شریف ایران، سربلندی و برای همه مظلومان رهایی و پیروزی آرزو می‌کنیم.
عظمت دفاع مقدس ما با اظهارات بی‌پایه، زشت و اهانت‌آمیز رییس‌جمهور آمریکا بیش از پیش آشکار شد. اظهاراتی که افزون بر اینکه خلاف همه موازین بین‌المللی و انسانی است، پیش و بیش از اینکه مایه تأسف ما باشد موجب شرمساری ملت آمریکاست و البته که با مخالفت نخبگان و آگاهان آن ملت و ملتها و حتی دولتها جز رژیم اشغالگر فلسطین که رییس أن نیز ادبیات مشابه به ادبیات ترامپ دارد، روبرو شده است.
آنچه بر عهده ماست همبستگی ملت و دولت و همه جناح‌ها و جریانها در برابر تهدیدها و گزافه گویی‌های دشمنان ملت ما و ملتهای منطقه و جهان است. جهانیان و به خصوص آقای ترامپ مطمئن باشند که همه ما در برابر تهدیدات، هم‌سخن و یکدل هستیم و در عین حال هوشیار در برابر توطئه‌ها و خطرها، همداستان و متحد عمل خواهیم کرد.
این روزها مصادف با پیشنهاد گفت‌وگوی تمدنها و فرهنگهاست که در واقع صدای انقلاب ما و نشان دهنده روحیه ملت صلح‌طلب، استقلال‌خواه و عدالت‌جوی ایران و درست در نقطه مقابل توسعه‌طلبیها و خشونت‌گرایی‌ها، از سوی پاره‌ای از دولتها و هم گروه‌ و جریانهای متعصب و کین‌توز و دگرستیز است.
مطمئن هستم که آینده متعلق به کسانی است که عدالت را با احترام به انسان و انسانیت و صلح و مهربانی را به جای ستیز و خشونت پاس می‌دارند.
سید محمد خاتمی
اول مهرماه ۱۳۹۶

حمیدرضا جلائی‌پور
سید مصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.