اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.

مرتضی مبلغ : اصلاح‌طلبان متکی به فرد نیستند

1396/6/27

به گزارش ایلنا معاون سیاسی وزارت کشور در دولت اصلاحات گفت: بعضی‌ها به خاطر تخطئه کردن حرکت اصلاح‌طلبی عنوان می‌کنند که اصلاح‌طلبان به فرد متکی هستند اصولاً اصلاح‌طلبان هیچ‌گاه اتکایشان به فرد نبوده بلکه به عقلانیت، و خردجمعی اتکا داشتند.

مرتضی مبلغ درباره شورای عالی سیاست‌گذاری و تشریح ساز و کار آن در دور جدید با بیان این‌که سال ۹۲ شرایط خاصی در کشور حاکم بود ما وقت کمی داشتیم و باید به گونه‎ای عمل می‌کردیم که نتایج امروز حاصل شود، گفت: اصلاح‌طلبان حرکتی متناسب با آن برهه زمانی انجام دادند.

وی ادامه داد: بحث دیگر حضور شخصیت‌های حقیقی و چهره‌های غیر‌حزبی است که خود دارای دو محور مهم است. نخست این‌که بسیار مهم است که چهره‌های به اصطلاح حزبی بتوانند جامعه اصلاح‌طلبی را نمایندگی کنند و سپس آنکه انتخاب این افراد دموکراتیک باشد؛ یعنی از پایین به بالا تصمیمات گرفته شود و به صورت جمعی مورد تایید قرار بگیرند.

معاون سیاسی وزارت کشور در دولت اصلاحات در پاسخ به این سوال که عده‌ای مطرح می‌کنند جریان اصلاحات متکی به فرد است و نباید این چنین باشد، گفت: معتقدم برخی از سخنان به گونه‌ای مطرح می‌شود که ظاهرش بیشتر از محتوا و واقعیت وجودی آن است. اصلاح‌طلبان هیچ‌گاه متکی به فرد نبودند.

ملبغ ادامه داد: این که بعضی‌ها چنین دیدگاهی را تکرار می‌کنند که اصلاح‌طلبی نباید متکی به فرد باشد در واقع یک نوع برداشت اشتباه از مطلب شده یا یک مغالطه صورت گرفته و یا بعضی‌ها به خاطر تخطئه کردن حرکت اصلاح‌طلبی این‌گونه حرف می‌زنند. اصولاً اصلاح‌طلبان هیچ‌گاه متکی به فرد نبوده، بلکه به عقلانیت و خردجمعی اتکا داشتند.

وی افزود: شخصی مثل آقای خاتمی به دلیل پیشینه فرهیختگی، صداقت، اندیشه والایی که دارد و شناخت عمیقی که مردم از ایشان دارند، مورد اعتماد گسترده اقشار مختلف جامعه قرار می‌گیرد. چنین شخصیتی برای کشور و برای اصلاح‌طلبان که ایشان را قبول دارند و مدافع خط مشی وی هستند، فرصتی عظیم و بزرگ است.

حمیدرضا جلائی‌پور
سید مصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.