اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.

با رفع حصر آرامش را به جامعه بازگردانید

1396/5/21

بعد از ردصلاحیت‌ها و بگیر و ببندها و توقیف‌های فله‌ای نشریات اصلاح‌طلب و درعین حال کامیابی‌های پی‌درپی آنان، اصولگرایان مجبور به اعتراف شده‌اند که پیروزی‌های قبلی آنها دوپینگى بوده است و به دلیل تکیه‌ به نهادهای خاص از مردم فاصله گرفته‌اند.

در دوره آزادی و بهار مطبوعات حتی روزنامه‌های اصولگرا‌ نیز جذاب‌تر و خواندنی‌تر بودند. خود آنها‌ هم در پی توقیف کیلویی و بستن فضا دچار بی‌هویتی شدند و تیراژشان بشدت افت کرد.

نظارت استصوابی بی‌اثر شده است چرا که یک چهره ممنوع‌التصویر با یک پیام سرنوشت انتخابات را تغییر می‌دهد.

حرام خواری سیاسی اصولگراها را چنان از درون پوسانده که پنج باخت انتخاباتی متوالی هم نتوانسته است متحدشان کند.

در حقانیت کلام و راه اصلاح‌طلبی همین بس که هرکدام از اصولگرایان که کاندیدا میشوند، تبدیل میشوند به مدافع آزادى و حقوق شهروندی و کرامت انسانى.

در اوین به من گفتند که نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که حدود ۹۱ درصد مردم مدافع گشت ارشادند. گفتم اگر راست می‌گویید به نامزدهای مورد حمایتتان بگویید در ایام تبلیغات انتخاباتی شعار گسترش گشت‌های ارشاد دهند. اما مطمئنم در آن زمان از دادن این شعار پرهیز خواهید کرد.

پذیرش خطا، پوزش‌خواهی و تلاش برای جبران اشتباهات، سه تفاوت مهم اصلاح‌طلبان با اصولگرایان است.

اکنون تداوم حصر هیچ توجیهی ندارد. پس با رفع حصر از میر عزیز، خانم رهنورد و شیخ اصلاحات آرامش و شادی را به جامعه بازگردانید.

حمیدرضا جلائی‌پور
سید مصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.