اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.

فاطمه کروبی: چه کنم با تصمیمات سلیقه‌ای ماموران امنیتی که در کنارمان به سر می‌برند؟

1396/5/13

فاطمه کروبی، با انتقاد از سختگیری‌ها و عدم پذیرفتن مسئولیت حصر از سوی نهادهای قانونی گفت: کجاست گوش شنوا؟! چه کنم با تصمیمات سلیقه ای ماموران امنیتی که در کنارمان به سر می برند و روز به روز شاهد از دست دادن سلامت آقای کروبی، آن معتمد امام، بوده و هستم؟

به گزارش سحام، فاطمه کروبی که این روزها در بیمارستان رجایی میزبان خیل عیادت‌کنندگان مهدی کروبی که موفق به دیدار با وی نمی‌شوند، شده در جمع ملاقات کنندگان و مراجعین در لابی بیمارستان گفت: انقلاب اسلامی به برکت خون شهدا و فداکاری کم نظیر فرزندان کشور در هشت سال جنگ تحمیلی، نوید روزهای روشنی را داشت و هدف انقلاب عدالت، اتحاد و همدلی بود. اما امروز متاسفانه یاران صدیقین امام آقایان کروبی و موسوی و خانم رهنورد دو هزار و سیصد روز در حصر ناعادلانه بلکه ظالمانه که شرعا هم مذموم است، از حقوق شهروندی محروم اند.

وی در ادامه افزود: هر چه می گذرد، هیچ تغییری در وضعیت ایجاد نشده و یک سری سخت گیری ها نیز بیشتر شده است. جالب است که قوه قضاییه می گوید حصر به دستور شورای عالی امنیت صورت گرفته و آقای رییس جمهور که خودشان عهده دار ریاست شورای عالی امنیت را دارند نیز می گوید: چنین مصوبه ای نداریم. پناه بر خدا.

فاطمه کروبی با تشکر از دلگرمی مردم در این روزها، گفت: اما از ملت غیور و فهیم و آگاه و شخصیت های آزادی خواه که به دور از حب و بغض ها از وضعیت نگران کننده عزیزان دربند نگران اند و می گویند و می نویسند اما کجاست گوش شنوا؟

وی افزود: من چه کنم با تصمیمات سلیقه ای ماموران امنیتی که در کنارمان به سر می برند و روز به روز شاهد از دست دادن سلامت آقای کروبی، آن معتمد امام، بوده و هستم.

همسر مهدی کروبی همچنین تاکید کرد: حال با توجه به وضعیت جسمی و سنی که در طول تو هفته و اندی دو انژیوگرافی انجام داده شده و او دچار مشکل قلبی گردیده است لحظه به لحظه به نگرانی ام افزوده می شود.

او در پایان خاطرنشان ساخت: گرچه این خسران برای مسئولین مهم نیست از شما عزیزانی که برای ملاقات با دشواری وارد بیمارستان شدید اعم از نمایندگان، دانشجویان و علاقمندان سپاسگزارم و از بیانیه دانشجویان انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی، نسبت به سلامت محصورین اظهار نگرانی کرده بودند تشکر می کنم.

حمیدرضا جلائی‌پور
سید مصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.