اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.

نامه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران به همراه ۹۵ تشکل دانشجویی دیگر به رییس جمهور پیرامون وضعیت محصورین

1396/6/9

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَٰنِ الرَّحِيمِ

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آَمَنُوا لِمَ تَقُولُونَ مَا لَا تَفْعَلُونَ کَبُرَ مَقْتًا عِندَ اللَّهِ أَن تَقُولُوا مَا لَا تَفْعَلُونَ (صف۲و۳)
اى کسانى که ایمان آوردهاید چرا چیزى مىگویید که انجام نمیدهید نزد خدا سخت ناپسند است که چیزى را بگویید و انجام ندهید

حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر حسن روحانی

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران و رئیس محترم شورای عالی امنیت ملی

با سلام
انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در شرایطی برگزار شد که یکی از شعارهای اساسی شما رفع محدودیت از بزرگان نظام و انقلاب بود و در پاسخ به پیام روشن مردم در رابطه با شکسته شدن حصر، قول پیگیری این مسئله را دادید. اکنون در شرایطی که وزرای پیشنهادی جنابعالی از مجلس رأی اعتماد گرفته‌اند و دولت دوازدهم مستقر شده است، شاهد آن هستیم که جناب حجت‌الاسلام والمسلمین آقای شیخ مهدی کروبی یار صدیق امام و معتقد به آرمان‌ها و اهداف انقلاب اسلامی در اعتراض به تداوم وضعیت موجود دست به اعتصاب غذا زده است و پس از شکستن اعتصاب غذا، به علت وضعیت جسمانی خود در بیمارستان حضور دارد. این وضعیت ضرورت گام‌های عملی جنابعالی در رابطه با مسأله حصر را بیش از پیش کرده است. در همین راستا سه خواسته مشخص از جنابعالی داریم:
حضور مأموران وزارت اطلاعات دولت شما در منزل محصورین و یا هرگونه بدرفتاری مأموران با محصورین، غیر قابل قبول است. جای تعجب دارد که چرا تا امروز این مأمورین برخلاف خواست جناب آقای کروبی در منزل ایشان بوده‌اند و دستور خروج آن‌ها زودتر از جانب وزارت اطلاعات جنابعالی صادر نشده بود. دستور قاطع جنابعالی به عدم هرگونه مزاحمت محصورین توسط مأمورین وزارت اطلاعات دولت تحت امرتان را خواستاریم.
خواسته جناب آقای کروبی برای برگزاری دادگاهی علنی و منصفانه، خواسته‌ای حداقلی و مشروع است. تداوم حصر، آن هم در شرایطی که ادله قانونی برای آن وجود نداشته باشد هیچ توجیهی ندارد و وظیفه قانونی، انسانی و شرعی شماست که خواسته‌های بحق محصورین را پیگیری کرده و به عنوان مجری قانون اساسی، در صورت عدم تحقق خواسته بسیاری از مردم، که همان رفع حصر است، به عنوان مجری قانون اساسی گزارشی در این راستا به مردم ارائه دهید.
) به عنوان رئیس جمهور و به عنوان رئیس شورای عالی امنیت ملی به دیدار محصورین آقایان موسوی، کروبی و خانم رهنورد رفته تا ضمن پیگیری وضعیت آنان، قدمی عملی از جنابعالی در راستای تلاش برای رفع حصر دیده شود.
لازم به ذکر است که خواسته‌های مذکور، کاملاً در حیطه مسئولیت و اختیارات شماست و عدم تحقق فوری آن‌ها به منزله بی‌توجهی به خواست اکثریت رأی دهندگان به جنابعالی در انتخابات ۲۹ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹٦ می‌باشد. باور پذیر نیست که جنابعالی اختیار دستور به وزارت اطلاعات تحت امر دولتتان به جهت خروج از منزل محصورین و خوش‌رفتاری با آن‌ها را نداشته باشید و یا امکان دیدار جنابتان با محصورین وجود نداشته باشد.
امید است تا با توجه به خواسته رأی دهندگان که صدای خود را در ایام انتخابات در استان‌های مختلف به گوش شما رساند و همچنین عمل به اصول مصرح قانون اساسی یعنی اصول ۳۲ الی ۳۷ و همچنین اصل ١٦٨ که عدول از این قانون اساسی به عنوان میثاق ملی پیامد های ناگواری برای کشور دارد، شاهد پیگیری مسئله حصر و رفع هرچه سریع‌تر آن باشیم.

سرچشمه شايد گرفتن به بيل
چو پر شد نشايد گذشتن به پيل

وَ الْعاقِبَةُ لِلْمُتَّقِينَ

حمیدرضا جلائی‌پور
سید مصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.