اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.

محمد کیانوش راد: آیت الله سیستانی وساطت کنند

1396/5/26

اعلام اعتصاب خشک مهدی کروبی باعث بروز موجی از نگرانی‌ها شد. هفته‌ی گذشته بود که شیخ محصور پس از عمل قلب به خانه بازگشت در حالیکه بسیاری از همراهان جنبش سبز نسبت به سلامت او ابراز نگرانی کرده بودند و از حسن روحانی خواستار اقدام برای رفع حصر مهدی کروبی، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد شدند.

اکنون اعلام اعتصاب غذای خشک از سوی رییس مجلس ششم سبب شده تا این نگرانی‌ها افزایش یابد و فعالین سیاسی از طرق مختلف نگرانی خود را ابراز و از مسوولان بخواهند تا برای رفع حصر چاره‌ای بی‌اندیشند. محمد کیانوش راد در یادداشتی که در کانال تلگرامی خود منتشر کرده از آیت الله سیستانی رهبر شیعیان عراق و مرجع شیعیان خواسته تا او برای رهایی محصوران پیش قدم شود و چاره‌ای بی‌اندیشد.

به گزارش کلمه متن این نامه به شرح زیر است:

وضعیت کروبی خواب را از چشم ما ربود. مردم خواستار دخالت مراجع هستند. از این ظلم به کجا باید پناه برد. مراجع ملجاء و پناه مردم باشند . به داد مردم و محصوران بشتابند.

مردم ایران در انتظار موضع مرجع عالیقدر حضرت آیه الله العظمی سیستانی برای رهایی محصورین هستند.حصر ظالمانه باید شکسته شود. رفع حصر به سود همه است. بسیاری از مخالفان کروبی هم مخالف حصراند.

خواسته محصوران و ملت، رعایت قانون است. رهبری گره گشای گره کور موانع رفع حصر شوند.

محمد کیانوش راد ؛ نماینده مجلس ششم

حمیدرضا جلائی‌پور
سید مصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.