اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.

داوود سلیمانی خطاب به شورای امنیت ملی: هرچه زودتر حصر را پایان دهید

1396/5/26

داوود سلیمانی در نامه‌ای از شورای امنیت خواست تا نسبت به مساله رفع حصر اقدام کند. به گزارش کلمه این فعال سیاسی اصلاح طلب و زندانی جنبش سبز در این نامه ضمن ابراز نگرانی از سلامت محصورین با اشاره به اعتصاب غذای مهدی کروبی نوشته است: خواسته ی آقای مهدی کروبی خواسته ایست که عرفا ،شرعا و قانونا خواسته ای بحق و منطقی است . بنابراین شورای امنیت ملی باید در اسرع وقت با تشکیل جلسه ی فوق العاده نسبت به شکست و برداشتن حصر هرچه زودتر اقدام کند.”

به گزارش کلمه متن این نامه که در کانال شخصی داوود سلیمانی منتشر شده به شرح زیر است:

شورای محترم امنیت کشور

مسئولان محترم و ارشد نظام جمهوری اسلامی ایران

با عرض سلام و ادای احترام

در خبرها خواندیم که آیه الله حاج شیخ مهدی کروبی دام ظله العالی دست به اعتصاب غذا زده اند و با توجه به بیماری ایشان و پیامدهای سوءآن بر سلامتی وی و حیثیت و اعتبار نظام جمهوری اسلامی ایران انچه را که صلاح می دانم باستحضار می رساند.

عموما در چنین شرایطی اگر راه کار ها بر مدار عقلانیت تدبیر شود ما شاهد برون رفت ‌از وضعیت دشوار و حل مشکل خواهیم بود.

خواسته ی آقای مهدی کروبی خواسته ایست که عرفا ،شرعا و قانونا خواسته ای بحق و منطقی است . بنابراین شورای امنیت ملی باید در اسرع وقت با تشکیل جلسه ی فوق العاده نسبت به شکست و برداشتن حصر هرچه زودتر اقدام کند . حاج شیخ مهدی کروبی که از استوانه های نظام و انقلاب اسلامی است و یار محبوب امام راحل بوده ،با اعلام اعتصاب غذا در حقیقت وارد تظلم خواهی شده و مخاطب وی همگانند چه دستگاهها و نهادهایی که دستور حصر را صادر کرده اند و چه کسانی که می توانند قدمی در جهت حل مشکل بردارند ولی کوتاهی میکنند.امروز در شرایط خطیری که کشور با ان دست بگریبان است و عده ای در مجامع بین المللی در صدد اعمال فشار بر جمهوری اسلامی تحت عنوان نقض حقوق بشرند، بایسته است که مسئولان ارشد و نهادهای تصمیم گیر هرچه سریعتر نسبت به حل این معضل – که هیچگونه توجیه عقلی و اخلاقی و قانونی ندارد – بطور عاجل اقدام کنند.

ادامه ی این وضعیت علاوه بر لطمات روحی و جسمی زیادی که متوجه محصورین می سازد ،قلوب ملت را نیز جریحه دار کرده و مهمتر انکه در صورت عدم رسیدگی به موقع ، اعتبار نظام جمهوری اسلامی را بشدت خدشه دار می سازد. این شهروند کوچک ملت قبلا پس از انتخابات اخیر ریاست جمهوری اعلام کرده بودم که هرچه زودتر باید به حصر پایان داد، زیرا که فردا دیر است. نباید عقلای قوم اجازه دهند گرهی که با سرانگشتان تدبیر باز شدنیست با دندان باز شود.

ما ارید الا الاصلاح ما استطعت.

داود سلیمانی
چهارشنبه ۲۵ مردادماه ۱۳۹۶

حمیدرضا جلائی‌پور
سید مصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.