انا لله و انا الیه راجعون برادر گرامی جناب آقای مهندس محمد نعیمی پور رحلت والده ی گرامی را به شما و خاندان محترم تسلیت می گوئیم و برای ایشان غفران و رحمت الهی در جوار فرزند شهیدش و برای جنابعالی صبر و اجر مسالت داریم. جبهه مشارکت ایران اسلامی
اصل ۲۳ - تفتیش‏ عقاید ممنوع‏ است‏ و هیچکس‏ را نمی توان‏ به‏ صرف‏ داشتن‏ عقیده‏ ای‏ مورد تعرض‏ و مؤاخذه‏ قرار داد.
پیام تسلیت مجمع مدرسين و محققين حوزه علميه قم :

ابراهیم یزدی سخنان و انتقادهای خود را صریح و بی پرده میگفت

پیام تسلیت مجمع مدرسين و محققين حوزه علميه قم :

مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم با انتشار پیامی درگذشت دکتر ابراهیم یزدی دبیر کل نهضت آزادی ایران را تسلیت گفت. مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم در این پیام، با ذکر خصوصیات اخلاقی ابراهیم یزدی و سوابق انقلابی او، ابراز تاسف کرده از آنکه نظام با امثال مرحوم یزدی برخورد بهتری نکرده و کشور از وجود چنین سرمایه‌هایی محروم شد.

متن این پیام به شرح زیر است:

انا لله و انا الیه راجعون

بسم الله رحمن الرحیم

در گذشت یکی از چهره های نامدار و تاثیر گذار انقلاب اسلامی و از یاران باسابقه امام و انقلاب، جناب آقای دکتر ابراهیم یزدی، موجب تاسف و تاثر گردید. او بیش از نیم قرن در راه آزادی و سربلندی ایران و اسلام، در خارج و داخل، تلاش بی وقفه داشت و پیش از انقلاب در آمریکا وکالت امام خمینی را بعهده داشت و در پاریس از یاران مورد اعتماد امام بود.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی مناصب مهمی را در دولت موقت و پس از آن در مجلس شورا عهده‌دار گشت . بعد از کناره گیری از مناصب دولتی همواره با قرآن انس داشت و چند سوره از قرآن را تفسیر کرد. با وجود اختلاف سلیقه‌ای که با مسولین نظام داشت، هیچگاه خود را از اصل نظام جمهوری اسلامی و انقلاب جدا نکرد و سخنان و انتقادهای خود را صریح و بی پرده میگفت و تا آخرین لحظات عمرش با صبوری و بردباری از دلسوزان نظام بود. سزاوار بود که با امثال مرحوم دکتر یزدی، که سالها برای مبارزه باظلم و تحقق آرمانهای اسلامی تلاش کردند، برخوردهای بهتری صورت می‌گرفت و اختلاف سلیقه‌ها به همدلی‌ها روی می‌آورد.

مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه، فقدان آن مرحوم را به ملت ایران و خانواده معززایشان و یاران آن مرحوم، تسلیت می گوید و از خدای متعال علو درجات و حشر با ائمه اطهار را برای آن مرحوم مسئلت دارد.

مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم

سعید حجاریان
سیدمصطفی‌ تاج زاده
سیدمصطفی‌ تاج زاده
سیدمصطفی‌ تاج زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.