اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.

عبدالله نوری در دیدار با فرزندان میرحسین و رهنورد: رفع ‏حصر، در جهت ثبات و آرامش جامعه تأثیرگذار است

1396/5/30

همزمان با سالروز تولد زهرا رهنورد، عبدالله نوری به همراه خانواده با فرزندان میرحسین موسوی و زهرا رهنورد ‏‏دیدار کرد. در این دیدار محمدحسین کروبی فرزند حجت الاسلام والمسلمین مهدی کروبی نیز ‏‏عبدالله نوری را همراهی می‌کرد.

به گزارش کلمه، ابتدای این نشست، عبدالله نوری با تبریک تولد زهرا رهنورد به فرزندان و ‏خانواده میرحسین موسوی اظهار داشت: “با گذشت حدود ۷ سال از حصر آقایان کروبی، موسوی و خانم رهنورد، نام نیک این ‏‏عزیزان همچنان بر زبان اکثریت مردم ایران جاری است. در انتخابات اخیر شاهد بودیم که ‏در ‏تجمعات تبلیغاتی آقای روحانی یکی از درخواست‌های مهم مردم در نقاط مختلف ‏کشور، ‏رفع حصر بود و آقای روحانی در همان ایام، در خصوص تحقق این ‏خواست عمومی قول‌هایی دادند”.

عبدالله نوری ضمن هشدار نسبت به عواقب طولانی شدن حصر، بیان داشت: “با توجه به طولانی شدن حصر و شرایط سختی که محصورین در آن قرار دارند و سن ‏‏بالای عزیزان و کسالت‌های گوناگونی که در سال‌های حصر برای آنها پیش آمده است، امیدواریم تا قبل از اینکه خدای ناکرده، اتفاقی ناگوار برای این عزیزان پیش آید و موجب عمیق‌‏تر ‏شدن اختلافات و کدورت‌ها گردد، مسئولان عالی نظام با نگاه مثبت و رو به آینده، ‏جهت رفع این ‏چالش، تصمیمی عاجل اتخاذ کنند و با اقدامی همدلانه در ‏جهت رفع حصر، موجبات افزایش ‏وحدت و همبستگی ملی را فراهم آورند”.

عبدالله نوری در ادامه افزود‎: “کشور ما در شرایط پیچیده‌ای قرار دارد و برای عبور از مشکلات و بحران‌های مختلف، به ‏‏انسجام هر چه بیشتر میان مردم و نظام احتیاج است و رفع ‏حصر، از اهمیت ‏ویژه‌ای ‏برخوردار می‌باشد که می‌تواند در جهت ثبات، آرامش و اطمینان جامعه تأثیرگذار ‏باشد”.

عبدالله نوری در پایان سخنان خود با دعا برای سلامتی عزیزان محصور گفت: “به فضل الهی بزودی شاهد این باشیم که با رفع حصر، کشور و مردم از حضور این ‏عزیزان ‏استفاده کنند و جامعه ایران با وحدت و همدلی و با کاهش اختلافات به سمت ‏توسعه‌ی همه جانبه، پیشرفت و رفاه عمومی حرکت کند‎.”‎

در این دیدار، فرزندان میرحسین موسوی و زهرا رهنورد گزارشی از ‏‏آخرین وضعیت محصوران بیان داشتند و با تأکید بر روحیه‌ی خستگی‌ناپذیر، مقاوم و متوکل پدر و مادر خود، پاره‌ای از محدودیت‌های حصر، از جمله عدم امکان ‏‏دسترسی به وسایل ارتباطی -به طور مثال تماس تلفنی- برای جویا شدن از وضعیت آنها در طول هفته و از یک ملاقات تا ملاقات بعدی، اتفاقات حصر و تعلل و تأخیر در روند درمان و ابهام در وضعیت و نگرانی از سلامت محیط را، برشمردند.

محمدحسین کروبی نیز در سخنانی، گزارشی از روند درمان مهدی کروبی پس از ‏‏اعتصاب غذا و بستری شدن در بیمارستان و انجام عمل جراحی مجدد بر روی قلب وی را، ارائه کرد‎.‎ محمدحسین کروبی روحیه پدر خود را خیلی خوب توصیف و در خصوص سلامتی ایشان با توجه به عارضه ی قلبی و نیز شرایط حصر، اظهار نگرانی کرد.

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.