اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.

عبدالله نوری در دیدار با فرزندان میرحسین و رهنورد: رفع ‏حصر، در جهت ثبات و آرامش جامعه تأثیرگذار است

1396/5/30

همزمان با سالروز تولد زهرا رهنورد، عبدالله نوری به همراه خانواده با فرزندان میرحسین موسوی و زهرا رهنورد ‏‏دیدار کرد. در این دیدار محمدحسین کروبی فرزند حجت الاسلام والمسلمین مهدی کروبی نیز ‏‏عبدالله نوری را همراهی می‌کرد.

به گزارش کلمه، ابتدای این نشست، عبدالله نوری با تبریک تولد زهرا رهنورد به فرزندان و ‏خانواده میرحسین موسوی اظهار داشت: “با گذشت حدود ۷ سال از حصر آقایان کروبی، موسوی و خانم رهنورد، نام نیک این ‏‏عزیزان همچنان بر زبان اکثریت مردم ایران جاری است. در انتخابات اخیر شاهد بودیم که ‏در ‏تجمعات تبلیغاتی آقای روحانی یکی از درخواست‌های مهم مردم در نقاط مختلف ‏کشور، ‏رفع حصر بود و آقای روحانی در همان ایام، در خصوص تحقق این ‏خواست عمومی قول‌هایی دادند”.

عبدالله نوری ضمن هشدار نسبت به عواقب طولانی شدن حصر، بیان داشت: “با توجه به طولانی شدن حصر و شرایط سختی که محصورین در آن قرار دارند و سن ‏‏بالای عزیزان و کسالت‌های گوناگونی که در سال‌های حصر برای آنها پیش آمده است، امیدواریم تا قبل از اینکه خدای ناکرده، اتفاقی ناگوار برای این عزیزان پیش آید و موجب عمیق‌‏تر ‏شدن اختلافات و کدورت‌ها گردد، مسئولان عالی نظام با نگاه مثبت و رو به آینده، ‏جهت رفع این ‏چالش، تصمیمی عاجل اتخاذ کنند و با اقدامی همدلانه در ‏جهت رفع حصر، موجبات افزایش ‏وحدت و همبستگی ملی را فراهم آورند”.

عبدالله نوری در ادامه افزود‎: “کشور ما در شرایط پیچیده‌ای قرار دارد و برای عبور از مشکلات و بحران‌های مختلف، به ‏‏انسجام هر چه بیشتر میان مردم و نظام احتیاج است و رفع ‏حصر، از اهمیت ‏ویژه‌ای ‏برخوردار می‌باشد که می‌تواند در جهت ثبات، آرامش و اطمینان جامعه تأثیرگذار ‏باشد”.

عبدالله نوری در پایان سخنان خود با دعا برای سلامتی عزیزان محصور گفت: “به فضل الهی بزودی شاهد این باشیم که با رفع حصر، کشور و مردم از حضور این ‏عزیزان ‏استفاده کنند و جامعه ایران با وحدت و همدلی و با کاهش اختلافات به سمت ‏توسعه‌ی همه جانبه، پیشرفت و رفاه عمومی حرکت کند‎.”‎

در این دیدار، فرزندان میرحسین موسوی و زهرا رهنورد گزارشی از ‏‏آخرین وضعیت محصوران بیان داشتند و با تأکید بر روحیه‌ی خستگی‌ناپذیر، مقاوم و متوکل پدر و مادر خود، پاره‌ای از محدودیت‌های حصر، از جمله عدم امکان ‏‏دسترسی به وسایل ارتباطی -به طور مثال تماس تلفنی- برای جویا شدن از وضعیت آنها در طول هفته و از یک ملاقات تا ملاقات بعدی، اتفاقات حصر و تعلل و تأخیر در روند درمان و ابهام در وضعیت و نگرانی از سلامت محیط را، برشمردند.

محمدحسین کروبی نیز در سخنانی، گزارشی از روند درمان مهدی کروبی پس از ‏‏اعتصاب غذا و بستری شدن در بیمارستان و انجام عمل جراحی مجدد بر روی قلب وی را، ارائه کرد‎.‎ محمدحسین کروبی روحیه پدر خود را خیلی خوب توصیف و در خصوص سلامتی ایشان با توجه به عارضه ی قلبی و نیز شرایط حصر، اظهار نگرانی کرد.

حمیدرضا جلائی‌پور
سید مصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.