اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.

فرزند میرحسین و زهرا رهنورد: بی‌خبریم و نگران

1396/5/6

در پی سؤالات مکرر مردم درباره وضعیت سلامتی محصوران زهرا موسوی فرزند میرحسین موسوی و زهرا رهنورد نوشت: ویژگی این حصر، بی‌خبری مطلق است و ما هم نگرانیم.

وی گفته است: دوستان عزیز که از ما سؤال می‌کنند، نگرانند. ما از ملاقات سه‌شنبه‌شب به بعد از والدین بی‌خبریم و ویژگی این حصر بی‌دلیل بی‌خبری مطلق است و ما هم نگرانیم.

زهرا موسوی، نوشته است: ما بی‌خبریم و نگران. همیشه نگرانیم اما این روزها بیشتر و عزیزانمان را به خدا سپرده‌ایم چون دستمان کوتاه است.

وی افزوده است که قطعاً خبری اگر داشته باشیم اعلام خواهیم کرد.

به گزارش کلمه، خانواده آقای موسوی و خانم رهنورد سال‌هاست که از مسئولان خواستار ارتباط تلفنی در طول هفته و بین دو ملاقات هفتگی برای اطلاع داشتن از وضعیت سلامت عزیزانشان کرده‌اند که توجهی به این مسئله نشده است.

این محدودیت که ابعاد حصر را بسیار متفاوت از حصرهای دیگر دنیا کرده است (به‌طور مثال در حصر مصدق امکان تماس و حتی مکاتبه و دیدار همه اعضای خانواده بود و محدودیت صرفاً سیاسی بود) در زمان‌هایی که نگرانی از وضعیت سلامت آنان وجود دارد به مشکل و دغدغه بزرگ‌تری برای خانواده تبدیل می‌شود.

حمیدرضا جلائی‌پور
سید مصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.