انا لله و انا الیه راجعون برادر گرامی جناب آقای مهندس محمد نعیمی پور رحلت والده ی گرامی را به شما و خاندان محترم تسلیت می گوئیم و برای ایشان غفران و رحمت الهی در جوار فرزند شهیدش و برای جنابعالی صبر و اجر مسالت داریم. جبهه مشارکت ایران اسلامی
اصل ۲۳ - تفتیش‏ عقاید ممنوع‏ است‏ و هیچکس‏ را نمی توان‏ به‏ صرف‏ داشتن‏ عقیده‏ ای‏ مورد تعرض‏ و مؤاخذه‏ قرار داد.

سیدمحمدخاتمی : هوشیار باشیم؛ وحدت همه نیروهای جامعه لازم است

1396/4/4

سیدمحمد خاتمی با تأکید بر اینکه باید در کنار همدیگر باشیم و به آینده و سرنوشت ایران نگاه کنیم، تدبیر مسؤولان بزرگ کشور برای برقراری اتحاد و انسجام در مملکت را خواستار شد.

دغدغه همه ما امنیت به عنوان زیربنای موجودیت پیشرفت و توسعه کشور است

سیدمحمد خاتمی در جمع همکاران دولت اصلاحات در روزهای پایانی ماه مبارک رمضان با بیان اینکه «درموقعیت خطیری به سر می‌بریم» تأکید کرد: دغدغه همه ما امنیت به عنوان زیربنای موجودیت پیشرفت و توسعه کشور است. باید هوشیار باشیم. الان موقعیتی است که وحدت و انسجام همه نیروهای جامعه لازم است؛ فارغ از همه گرایش ها و مصلحت اندیشیها، ذوقها و سلیقه‌های سیاسی که در جامعه وجود دارد و در جای خود هم محترم است و موجب رقابت و پیشرفت جامعه می‌شود اما باید به موضوعی بالاتر از همه اینها فکر کنیم و آن اصل موجودیت کشور، انقلاب و امنیت کشور است که در معرض تهدید قرار دارد.
وی با اشاره به هیاهوی موجود علیه ایران گفت: زمینه‌ها و ظرفیتها و فرصتهای زیادی برای ایران و جمهوری اسلامی وجود دارد که اگر ما تدبیر داشته باشیم و بتوانیم درست عمل کنیم و بخصوص در داخل، تفرقه‌ها را کنار بگذاریم، می‌توانیم تهدیدها را خنثی کنیم، در عین حال که باید همواره نسبت به آنها هوشیار باشیم.

بزرگتر از دهانشان علیه ملت ایران و علیه جمهوری اسلامی ایران صحبت کردند
خاتمی، ایران را بزرگترین قربانی تروریسم مدرن روزگار نامید و از همسویی ارتجاع و صهیونیسم و آمریکا برای تحت فشار قرار دادن ایران انتقاد و اظهار کرد: از سویی تلاشهایی برای فشار روی ایران از سوی ارتجاع و صهیونیسم ایجاد می‌شود و از سویی فعل و انفعالاتی را در آمریکا علیه ایران می بینیم و درست در همین هنگامه‌ای که ما آشکارا مورد حمله تروریستی قرار می‌گیریم در سنای آمریکا به‌عنوان این‌که ایران حامی تروریسم و تروریستهاست، علیه ایران پیشنهاد تحریم‌های بیشتر می شود و مسؤول دیپلماسی آمریکا هم سخنان ناروایی علیه ما می گوید.
رئیس‌جمهوری سابق ایران افزود: این سخنان دخالت در امور داخلی است و بزرگتر از دهانشان علیه ملت ایران و علیه جمهوری اسلامی ایران صحبت کردند و دریغ و درد از روزگار بداخلاق کنونی که این چنین آشکارا خلاف حق و حقیقت و خلاف عدالت و علیه انسانیت و علیه مصالح بشری گفته و اقدام و فعالیت می‌شود و کسی را صدایی درنمی‌آید.

همه ما امنیت کشور را اولویت خود می‌دانیم
خاتمی حملات تروریستی تهران را یک هشدار دانست و با تأکید بر اینکه ایران متکی به توان دفاعی و توان مردمی خود است بیان کرد: ایران متکی به ملت بزرگ و هوشیاری است که با همه اختلافاتی که ممکن است وجود داشته باشد، یک تن و متحّد برای حفظ امنیت و دفاع کشور و مقابله با کسانی است که می‌خواهند در کشور دخالت کنند. واقعا این سرمایه، سرمایه عظیمی است.
وی این اتحاد و سرمایه را فراتر از مسایل جناحی و گرایش های سیاسی خواند و افزود: همه ما امنیت کشور را اولویت خود می‌دانیم و در مقابل هر کسی که بخواهد به کیان و عظمت و استقلال و حاکمیت این ملت، لطمه‌ای وارد کند، ایستاده‌ایم.

مسؤولان کشور، قدر ملت را بدانند و برای انسجام بیشتر و خدمت به مردم تلاش کنند
خاتمی با تأکید بر به حساب آوردن همه نیروهای موجود در کشور و ضرورت تلاش برای هدر نرفتن و تقسیم نشدن نیروها گفت: در عین حالی که اختلافها باید باشد، واقعا مسؤولان بزرگ کشور، کسانی که تدبیر می‌کنند و امور دستشان است باید زمینه این اتحاد و انسجام را در مملکت پدید آورند و اگر مسایلی باعث دلخوریهایی است که بجا یا نابجا وجود دارد، آنها را مرتفع و با نگاه به آینده همه بتوانند در عرصه خدمت حضور داشته باشند.
خاتمی اظهار کرد: ما باید در کنار همدیگر باشیم. باید به آینده و سرنوشت کشور بیاندیشیم. ماندن در گذشته و کوبیدن بر طبل تقابل و مقابله، مشکلی را از ما حل نمی‌کند.
وی در پایان به مسؤولان کشور توصیه کرد که قدر این ملت را بدانند و برای انسجام بیشتر درونی، اتحاد بیشتر در مقابل تهدیدها و خطراتی که از بیرون وجود دارد و برای خدمت به این مردم شریف و ملت بزرگ تلاش کنند.

سعید حجاریان
سیدمصطفی‌ تاج زاده
سیدمصطفی‌ تاج زاده
سیدمصطفی‌ تاج زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.