انا لله و انا الیه راجعون برادر گرامی جناب آقای مهندس محمد نعیمی پور رحلت والده ی گرامی را به شما و خاندان محترم تسلیت می گوئیم و برای ایشان غفران و رحمت الهی در جوار فرزند شهیدش و برای جنابعالی صبر و اجر مسالت داریم. جبهه مشارکت ایران اسلامی
اصل ۲۳ - تفتیش‏ عقاید ممنوع‏ است‏ و هیچکس‏ را نمی توان‏ به‏ صرف‏ داشتن‏ عقیده‏ ای‏ مورد تعرض‏ و مؤاخذه‏ قرار داد.

صفایی فراهانی به قالیباف ؛ مشخص کنید ٤ درصدی هستید یا ٩٦ درصدی/ کارآفرینان را زالوصفت می‌خوانید؟

1396/2/21

صفایی فراهانی فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: تامین بودجه یارانه‌ها از محل درآمدهای حامل انرژی است با افزایش یارانه قیمت برق، آب، گاز، بنزین و نان افزایش پیدا می‌کند.

صفایی فراهانی با بیان اینکه اگر به جای روحانی بودم در مناظرات به داستان ٤ و ٩٦ درصدی اقای قالیباف می پرداختم، گفت: چون عملا ٤ درصد یعنی سه میلیون و دویست هزار نفر و وقتی به این تعداد گفته می شود:"زالو صفت" یک توهین بزرگ به جامعه ایرانی محسوب می شود.

وی ادامه داد: از طرف دیگر چنانچه قصد دارند، بگویند « ٩٦ درصد از مردم محرومند» که با این حرف مدیریت نظام را زیر سوال برده اند و این مساله واقعا جای نگرانی عمیق دارد. این سوال پیش می آید که آیا واقعا بعد از ٣٨ سال نظام مدیریتی ایران باعث شده که ٩٦ درصد از مردم جامعه، مردمی قابل ترحم شوند؟؟

محسن صفایی فراهانی خاطرنشان کرد: باید مشخص شود جناب قالیباف که چنین شعاری می دهند خودش کجای جریان ایستاده؟ آیا جزو ٤ درصدی ها دسته بندی می شود یا ٩٦ درصدی؟

این کارشناس اقتصادی افزود: اگر به جای اقای روحانی بودم بر روی شفاف شدن چنین مقولاتی مانور می دادم. باید نشان داده شود که توان آقایان برای حفظ منافع ملی در چه وضع و حدی است. حرف کمی نیست "کارافرینان در حال سرمایه گذاری در کشور را زالو صفت خواندن !!!!"

وی با اشاره به اینکه؛ اگر این مدل نگاه به جامعه حاکم شود، وای بحال مردم است. تاکید کرد: مردم بایستی نگران باشند از اینکه کسانی می خواهند به راس کار بیایند؛ افرادی را که در راستای تولید ثروت ملی کار می کنند زالو صفت می دانند. همه ی این مسائل جای پرداخت دارد و امیدوارم کسانی که بحث و سخنرانی می کنند هم برای جامعه و هم برای کسانی که تصمیم گیرنده هستند تبیین کنند که تبعات این صحبت ها برای منافع، مصالح و امنیت ملی چقدر نگران کننده است.

این سیاستمدار اصلاح طلب در پایان گفت: بعید می دانم اگر این صحبت ها صادقانه به مردم زده شود و حقیقت را به آنها بگویند مردم قبول کنند که این وعده ها را قبول کنند یا بخاطرش رای دهند. صرفا گفته می شود که یارانه را دو برابر می کنیم؛ خب طبیعتا مردم خوشحال می شوند اما اگر به آنها گفته شود: «این مبلغی که به شما می دهیم چند برابرش را از آن یکی جیبتان می کشیم مردم قطعا استقبال نمی کنند.

سعید حجاریان
سیدمصطفی‌ تاج زاده
سیدمصطفی‌ تاج زاده
سیدمصطفی‌ تاج زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.