اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.

ادعای جدید آمرین حمله به مطهری: دستور خود را از یک فرد ناشناس از تلفنی مخصوص دریافت کردیم

1396/2/13

دو سال و نیم پس از حمله به علی مطهری در دانشگاه شیراز و پیگیری‌های قضایی این نماینده مجلس و وکلایش برای تعیین شدن تکلیف این پرونده، حالا شش نفر از آمرین این حمله مدعی شده‌اند که دستور ممانعت از ورود نایب رییس مجلس به شیراز را نداده و دستور خود را از یک فرد ناشناس از تلفنی مخصوص دریافت کرده‌ بودند.

مصطفی‌ترکی‌همدانی، در مورد آخرین وضعیت پرونده حمله به علی مطهری در شیراز گفت: این سومین سال است که این پرونده در حال رسیدگی است. دادگاه بدوی و تجدیدنظر به نفع موکلم رای داده‌ است. بعد از یک سال که در دادسرای نظامی شیراز علیه آمرین پرونده در حال اقدام هستیم، کسانی که بنا بر اظهار شاهدان و افرادی که آن اعمال را انجام دادند، جزو آمرین بودند به دادسرا احضار شدند. این یک پرونده جدید است که راجع به آمرین در دادسرای نظامی شیراز تشکیل شده است.

به گزارش کلمه، سپاه فجر شیراز و ناحیه مقاومت بسیج ثارالله که چهره‌های شناخته شده‌ای از آنها در میان حمله کنندگان به خودروی حامل علی مطهری در فرودگاه شیراز بودند، پس از مدتی تلاش کردند که برای خلاص کردن نیروهای خود، مسئولان دانشگاه و فعالان دانشجویی را مقصر جلوه دهند.

از همان ابتدای این غائله شواهد و مدارک نشان می داد آمران چه کسانی هستند. علی مطهری فروردین سال پیش به صراحت به نقش سپاه و بسیج در حمله به خود اشاره کرد. او گفت برخی اعضای شورای تامین استان فارس، خودشان و زیرمجموعه هایشان اینگونه ناامنی ها را ایجاد می کنند و بعد می گویند امنیت برقرار نیست!

همان زمان وکیل مدافع مطهری اعلام کرد مدارک و اسنادی به دست شان رسیده است که نشان می دهد عوامل سپاه شیراز در سازماندهی و آمریت حمله به موکلش دست دارد و تاکید کرد که مدارک به دادگاه تقدیم شده است.

علی مطهری هم در مصاحبه ای با روزنامه روزان اشاره کرد که مهاجمان به وی در شیراز «از یکی از نهادهای حکومتی بودند» پیش از این هم وکیل وی به نقش نیروهای نظامی در این حمله اشاره کرده بود. چند روز پس از حادثه شیراز هم پیرمؤذن از نمایندگان اصلاح طلب مجلس گفته بود که علی مطهری از نقش عوامل یکی از دستگاه های نظامی در این حمله خبر دارد.

دو ماه پس از حمله عوامل بسیج و سپاه فجر شیراز به نماینده مردم تهران، حسن روحانی که برای بررسی ابعاد این حادثه کمیته حقیقت یاب تشکیل داده بود، گزارش این کمیته را برای صادق لاریجانی فرستاده و خواستار برخورد با «افراد و دستگاه های متخلف» در این حادثه شده است.
حالا وکیل علی مطهری در گفت‌و‌گو با ایلنا گفت: شش نفر از آمرین حمله به علی مطهری در شیراز به دادسرای نظامی شیراز احضار شدند و ادعا می‌کنند که به کسانی که به علی مطهری در شیراز حمله کرده بودند دستور ممانعت از ورود او به شیراز را نداده بودند فقط دستور داده بودند که آن افراد در محل تجمع کنند.

او افزود: این شش نفر ادعا می‌کنند که دستور خود را از یک فرد ناشناس از تلفنی مخصوص دریافت کرده‌ و به آنها دستور داده شده بود که در صحنه حضور یابند. عده‌ای از این شش نفر هم ادعا کردند که شورای تامین استان مصوبه‌ای در این رابطه داشته است اما بعد از پیگیری، کذب این ادعا مشخص شد.

ترک همدانی خاطرنشان کرد: فعلا این شش نفر با قرار تامینی آزاد هستند و فعلاً تا اینجا که پیش آمدیم پرونده در صلاحیت دادسرای نظامی شیراز است.

حمیدرضا جلائی‌پور
سید مصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.