اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.

دیدار فرزند میرحسین و رهنورد با آیت‌الله‌العظمی دستغیب؛ گزارش وضعیت حصر

1396/2/2

نرگس موسوی، دختر میرحسین موسوی و زهرا رهنورد محصور در زندان خانگی اختر در سفر به شیراز با آیت‌الله‌العظمی سید علی‌محمد دستغیب دیدار کرد و در پاسخ سؤال‌ها با ذکر موارد متعدد حوادث از ابتدای حصر تاکنون، به شرحی از وضعیت زندان خانگی ظالمانه والدین به ایشان ارائه نمود.

به گزارش خبرنگار کلمه، نرگس موسوی در این ملاقات که با استقبال و مهمان‌نوازی آیت‌الله‌العظمی دستغیب همراه بود، با اشاره به ظلم‌های رفته بر محصوران زندان خانگی اختر، تعلیق حقوق انسانی محصورین، تعلل‌های مکرر در رسیدگی پزشکی با پنهان کردن اتفاقات و شرایط و حتی گاه کتمان نادرست خبر داشتن از مسائل جسمی آنها از مسئولین متولی را ذکر کرد که بیم آن را ایجاد می‌کند که خبرهای حیاتی و مهم در زمان‌های مقتضی پنهان‌شده یا دیر به گوش خانواده و حتی وزیر محترم بهداشت و درمان جناب آقای دکتر هاشمی برسد.

وی با بیان نگرانی‌های فرزندان و خانواده در مورد سلامت فضا و امنیت جانی والدین در حصر و تشریح کامل آن از حادثه خاموشی ناگهانی و نامعمول برق در هفته‌های گذشته خبر داد.

این حادثه که باوجود قفل بودن درها بر روی محصورین توسط زندانبانان و باوجود حضور آنان در جوار اختر در ساعات قطع بودن برق در تاریکی کامل شبانه و خطرهای محتمل و مختلف امنیتی رخ‌داده و هیچ‌کس نه تنها جویای احوال آنها نشده بلکه سؤالی برای موجود بودن وسیله روشنایی در زندان خانگی آنها نداشته است.

در این دیدار، موارد متعدد دیگر از ظلم‌ها و اهمال‌ها بر محصورین بن‌بست اختر و آقای کروبی توسط نرگس موسوی دختر کوچک‌تر مهندس موسوی بیان شد.

ممانعت‌ها در ملاقات‌های گزینشی و بافاصله طولانی از ملاقات با خانواده، قطع تلفن و وسایل ارتباطی و عدم مجوز برای دیدار مهندس موسوی از خانه پدری میرحسین در تمام سال‌های گذشته ازجمله سال جدید با بهانه عدم صدور مجوز از سوی نهاد نامعلوم، نیز از سایر این موارد بود.

نرگس موسوی با شرح این موارد از روحیه خوب و آرام و ایمان زیاد والدین و توکل آنان به خداوند متعال در این دشواری‌ها و نیز اطلاع و اشراف کامل آنان از شرایط سیاسی حاکم و تحلیل‌های دقیق ایشان خبر داد حضرت آیت‌الله دستغیب که بارها در نامه‌ها و سخنرانی‌ها بر غیرشرعی بودن حصر و ایمان تعهد محصورین تأیید داشته‌اند، ضمن تأسف از وضعیت حاضر و امیدواری برای رفع حصر برای سلامتی و آزادی آنان و نیز صبوری فرزند مهندس موسوی دعا کرد.

حمیدرضا جلائی‌پور
سید مصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.