انا لله و انا الیه راجعون برادر گرامی جناب آقای مهندس محمد نعیمی پور رحلت والده ی گرامی را به شما و خاندان محترم تسلیت می گوئیم و برای ایشان غفران و رحمت الهی در جوار فرزند شهیدش و برای جنابعالی صبر و اجر مسالت داریم. جبهه مشارکت ایران اسلامی
اصل ۲۳ - تفتیش‏ عقاید ممنوع‏ است‏ و هیچکس‏ را نمی توان‏ به‏ صرف‏ داشتن‏ عقیده‏ ای‏ مورد تعرض‏ و مؤاخذه‏ قرار داد.

سیدمحمد خاتمی: جمهوری اسلامی یعنی این کشور متعلق به خود مردم است و مردم صاحب این کشور هستند

1395/12/22

سیدمحمد خاتمی در دیدار جمعی از خانواده‌های شهدا با تقدیر از جایگاه رفیع شهیدان انقلاب اسلامی بیان کرد: امروز کسانی علیه این کشور ادعا و تهدید می‌کنند که خودشان یا مستقیما در ترور و تروریسم دست دارند یا حامی تروریسم و سرکوب‌گر حقوق ملت‌ها و انسان ها هستند؛ نظیر رییس‌جمهور آمریکا، رییس رژیم صهیونیستی و نیز بعضی از کشورهای ارتجاعی وابسته که در کارنامه آنها جز ترور و سرکوب و اشغال و جز تجاوز به حقوق ملت ها چیز دیگری دیده نمی‌شود.
وی ادامه داد: این گروه‌ها، ایران را متهم می‌کنند به اینکه تروریسم‌پرور است و حمایت‌کننده تروریست‌هاست و نیز مدعی هستند که ایران به کشورهای دیگر تجاوز می کند در حالی که ایران بزرگ‌ترین قربانی تجاوز در حمله رژیم عراق با حمایت همه قدرت‌های منطقه‌ای و جهانی و نیز قربانی بدترین اشکال ترور و تروریسم بوده است و نمونه‌اش همین شهیدان عزیز ما هستند که در دفاع از تمامیت ارضی، انقلاب و دفاع از مردم و حقوق جامعه جان دادند و خانواده‌هایشان بزرگترین سرمایه‌هایشان را دادند برای اینکه متجاوز موفق نشود و ایران و انقلاب و اسلام محفوظ بماند.
خاتمی اظهار کرد: ما قربانی تجاوز هستیم و درست در همان وقتی که صدام با حمایت قدرت‌های منطقه‌ای و جهانی به ایران حمله کرده بود و احساس می‌کرد در بامداد انقلاب -که هنوز آشفتگی‌ها وجود دارد- می‌تواند به این انقلاب لطمه بزند و ملت را مورد تعرض قرار بدهد، درست در همان زمان وحشتناک‌ترین و سهمگین‌ترین امواج ترور و تروریسم در این مملکت راه افتاد و همانطور که جوانان ما در جبهه‌ها قربانی ستم بیگانه و شهید می‌شدند، در خیابان‌ها و کوچه‌ها و مساجد و نماز جمعه‌ شاهد این بودیم که تروریست‌ها، انسان‌های بزرگ، افراد بیگناه و مظلوم را به شهادت می‌رساندند.
وی با بیان اینکه «ملت ما قربانی تجاوز و ترور است و این جامعه خود به خود بزرگترین مخالف با تجاوز و اشغالگری است»گفت: اگر ما امروز از مردم مظلوم فلسطین حمایت می‌کنیم -که از خانه‌هایشان رانده شده و در درون سرزمین خودشان به عنوان افراد درجه دوم و نه شهروند، مورد سرکوب و فشار هستند- در واقع از مظلوم حمایت می کنیم؛ اگرچه همواره گفته‌ایم که این خود ملت فلسطین است که باید روی پای خودش بایستد و حق خودش را بگیرد.
رییس دولت اصلاحات افزود:‌ حمایت جمهوری اسلامی از مظلومان فلسطین در درجه اول حمایت اخلاقی و روحی است و در واقع این حمایت یعنی مخالفت با تجاوز و اشغالگری و و مخالف این اصل خطرناک است که اشغال و سرکوب می تواند منشأ مشروعیت باشد.
خاتمی توضیح داد: رژیم صهیونیستی سرزمین‌هایی را اشغال و مردم را بیرون کرده و حکومت و دولت تشکیل داده است و از دنیا توقع دارد که این را به مشروعیت بشناسند. این یک اصل غیراخلاقی، غیرانسانی است و مخالفت ما مخالفت با این بداخلاقی برای جلوگیری از جا افتادن این اصل نادرست در دنیاست.

رییس دولت اصلاحات با تاکید بر اینکه ما با ترور و تروریسم مخالفیم، گفت: امروز چه کسانی امواج ترور و تروریسم را در منطقه ما راه انداخته‌اند یا مورد حمایت قرار می‌دهند؟ شهدای ما قربانی ترور و تجاوزند. ملتی که انقلابش علیه سرکوب و ستم و خواستار استقرار نظامی بود که مردم در آن حاکم و صاحب حق باشند و حکومت در خدمت مردم باشد، این ملت نمی تواند با ترور و تروریسم و تجاوز کنار بیاید و به همین دلیل همه ما در مقابل تهدیدات و خطراتی که ممکن است کشور ما را در معرض تهدید قرار بدهد، ایستاده‌ایم در این امر هیچ اختلافی میان بخش‌های مختلف جامعه نیست. راه شهدای ما، راه مبارزه با تجاوز و تهدید نسبت به جمهوری اسلامی و راه مخالفت با ترور و تروریسم در درون کشور و در عرصه جهانی است.
وی جمهوری اسلامی را حاصل انقلاب و بزرگترین سرمایه ای دانست که به همت مردم و به تدبیر حضرت امام (ره) تحقق پیدا کرد. خاتمی گفت: جمهوری اسلامی یعنی این کشور متعلق به خود مردم است و مردم صاحب این کشور هستند و حکومت در مقابل این مردم، مسوول است. این یعنی تضمین حقوق شهروندی و دفاع از آزادی‌های اساسی در کشور است و معتقدم که بزرگترین خواست‌ شهدا این است که جمهوری اسلامی با همه ابعادش یعنی تأمین ارزش‌های دینی و ارزش‌های مردم سالاری است.
خاتمی با تاکید بر لزوم ایستادگی در برابر تهدیدها و هرگونه تجاوز به کشور، بیان کرد: در درون کشور باید از حقوق، حرمت و برخورداری مردم دفاع کنیم و ان شاءالله همه نیروهایمان را کنار هم بگذاریم و با توجه به خطراتی که در برابر کشور است، در مسیر ساختن، پیشبرد کشور و تأمین امنیت درازمدت و پایدار کشور گام برداریم؛ این راهی است که شهدای ما خواستند و ما باید آن را بپیماییم. شهدا سرمایه‌های ما هستند و ما باید در پناه آنها عزت و منافع خودمان را حفظ کنیم، نه اینکه خدایی نکرده برای بعضی مسایل سیاسی و سلیقه‌ای، از شهدای خودمان مایه بگذاریم و سوء استفاده کنیم.

سعید حجاریان
سیدمصطفی‌ تاج زاده
سیدمصطفی‌ تاج زاده
سیدمصطفی‌ تاج زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.