اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.

گزارش کمپین رفع حصر

1395/11/19

جمعی از فعالان سیاسی و مدنی در آستانه سالگرد شروع حصر رهبران جنبش سبز، با انتشار پتیشنی خطاب به روسای سه قوه و نمایندگان مجلس خواستار پایان یافتن این زندان خانگی شده و از مسئولان خواستند برای جلوگیری از ادامه آنچه در سال ۸۸ و بعد از آن پیش آمده و برای رسیدن به آرامش در کشور وضعیت پیش آمده را که به طور قطع تاثیر به‌سزایی در همدلی و رفع کدورت‌ها و پاک کردن سینه‌ها از کینه و نفاق خواهد داشت، را مدبرانه حل نمایند.

در طول چهار روز گذشته، بیش از دوازده هزار نفر از شهروندان و فعالین سیاسی و اجتماعی به این پویش مردمی پیوسته اند. بسیاری از شهروندان ایرانی با نوشتن نام و نام خانوادگی خود به این پتیشن پیوسته‌اند که در بین آنها بسیاری از فعالان سیاسی و مدنی به چشم می‌خورد.

در همان ساعات اولیه آغاز به کار پویش مردمی رفع حصر جمعی از خانواده های آسیب دیدگان وقایع ۸۸ از جمله پروین فهیمی مادر شهید سهراب اعرابی، آرزو بخشی و محمدعلی میرزاخان مادر و پدر شهید حسن میرزاخان، زهرا نیک پیما مادر شهید اشکان سهرابی، گوهر عشقی مادر شهید ستار بهشتی، مریم دبیری پور همسر شهید راسخ نیا، بهزاد یزدان پناه جانباز و پدر وی، نعمت یزدان پناه به این کمپین مردمی پیوستند.

پروین فهیمی، مادر شهید سهراب اعرابی با ارسال یادداشتی برای پویش رفع حصر را یک مطالبه ملی خواند و از هموطنانمان خواست به این پویش بپیوندند و صدای این اعتراض را با صدایی رساتر به گوش مسئولان برسانند.

تا به حال نام بسیاری از فعالان سیاسی شاخص در میان امضاکنندگان به چشم می‌خورد. فعالین سیاسی و مدنی و دانشجویی و زندانیان سیاسی سابق از جمله؛ محسن صفایی فراهانی، آذر منصوری، سیدعلیرضا بهشتی حسینی،محسن آرمین، فیض‌الله عرب سرخی، حمیدرضا جلایی پور، محمد نعیمی پور و حسین کاشفی، تقی رحمانی، کیوان صمیمی، لطف‌الله میثمی، محمد بسته نگار، طاهره طالقانی، بدرالسادات مفیدی، سعید مدنی، مهدی غنی، حسین رفیعی، جواد مظفر و فاطمه گوارایی، سیدمصطفی تاج‌زاده، محمد توسلی، ابوالفضل بازرگان، قربان بهزادیان نژاد، محمد کیانوش‌راد، هاشم صباغیان، مرتضی الویری، اعظم طالقانی، زهرا ربانی املشی، محسن کدیور، محمدعلی نجفی، سیدحبیب نبوی، هادی قابل، علی محمدآقا، نعمت احمدی، رضا علیجانی، علی تاجرنیا، مهدی تحققی، محمدرضا مقیسه، پرویز شهپر، مرتضی مبلّغ، سعید پورعزیزی، رضا تهرانی، داوود سلیمانی و … که همراه با مردم نام خود را در بین امضا کنندگان این نام ثبت کرده‌اند.
در این میان، برخی از امضاکنندگان در یادداشت‌هایی بر این خواسته به‌حق خود تاکید کرده‌اند. کیوان صمیمی از فعالان ملی مذهبی با ارسال یادداشتی برای پویش مردمی رفع حصر، ضمن اینکه رفع حصر را یک مسئله مهم در حرکت مسالمت آمیز و دموکراسی خواهانه مردم ایران دانسته است، تاکید کرده که باید به مسایل دیگر از جمله فساد سیستماتیک توجه شود.

مادر و پدر شهید سعید زینعلی به پویش مردمی رفع حصر پیوست.

بر اساس این گزارش، همسر سردار شهید باکری به پویش مردمی رفع حصر پیوسته و علی قدیانی؛ برادر شهید، جانباز و رزمنده بسیجی نیز نوشته است که نامه را با عشق به میر حسین امضاء نمودم.

در همین حال چند تن از اعضای بیت زنده یاد آیت الله العظمی منتظری همگام با دیگر مردم ایران به این حرکت ملی پیوستند.

احمد منتظری و سعید منتظری و مرتضی منتظری، طاهره منتظری و زهرا ربانی املشی از اعضای بیت این مرجع عالیقدر جهان تشیع، با پیوستن به پویش مردمی رفع حصر از مسئولان کشور خواستند به حصر مهدی کروبی، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد پایان دهند. تعداد زیادی از شاگردان آن مرجع عالیقدر نیز به این پویش پیوسته اند که در روزهای آینده در مورد آن اطلاع رسانی خواهد شد.

برای آگاهی از متن کامل نامه و امضای آن به نشانی اینترنتی این پویش مردمی مراجعه کرده و با درج نام و نام خانوادگی خود در این کار ملی سهیم باشید.

حمیدرضا جلائی‌پور
سید مصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.