اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.

دیدار مادر شهید سهراب اعرابی با بیت‌ آیت‌الله منتظری به مناسبت سالگرد درگذشت فقیه عالی‌قدر

1395/10/7

مادر شهید سهراب اعرابی از شهدای جنبش سبز به همراه جمعی از بانوان صلح‌طلب به مناسبت سالگرد درگذشت آیت‌الله منتظری با خانواده آن مرجع عالی‌قدر دیدار کردند.

به گزارش خبرنگار کلمه، در این دیدار حجت‌الاسلام احمد منتظری، خانم‌ها اشرف و طاهره منتظری دختران و خانم ربانی املشی عروس آیت‌الله منتظری میزبان جمع بانوان بودند و با ذکر خاطرات از آیت‌الله منتظری یاد و خاطره او را در سالگرد وفاتش گرامی داشتند.

در این دیدار که شنبه گذشته انجام شد مادر سهراب اعرابی با تشکر از بیت آیت‌الله منتظری، هفتمین سالگرد درگذشت بزرگ‌مرد حق و عدالت خواهی را به آنها تسلیت گفت و یاد این شخصیت بزرگ را گرامی داشت و گفت: «یاد ایشان همیشه در نزد ما مردم حق‌طلب و دادخواه زنده است و نام او درتاریخ کشور ماندگار خواهد بود روح بزرگ ایشان قرین رحمت باد.»

مادر شهید اعرابی در ادامه افزود: «مردم ما ایشان را فراموش نمی‌کنند و همانند همه آزادگان مردمی در قلب مردم جای دارند.»

او خطاب به بیت آیت‌الله منتظری اضافه کرد: «مهرومحبت شما، روی باز و سفره گسترده‌تان نشان از یکرنگی و عشق به هموطنان دارد. خدای بزرگ عزت‌تان را پایدار و وجودتان را از خطرات حفظ نماید. برای همگی بازماندگان سلامتی و طول عمر وبردباری ارزو می‌کنیم.»

پس از آن مادر شهید اعرابی و بانوان صلح‌طلب با حضور برسرمزار آیت‌الله منتظری و اهدای گل یاد این فقیه عالیقدر را گرامی داشتند.

سهراب اعرابی از شهدای روز ۲۵ خرداد ۸۸ است که به همراه مادرش در راهپیمایی باشکوه سکوت شرکت کرد اما در میانه تظاهرات از مادرش جدا شد و هیچ‌گاه به منزل برنگشت. پروین فهیمی مادر او پس از روزها جست‌و‌جو جنازه او را تحویل گرفت. مادر این شهید جنبش سبز بارها پیش از این اعلام کرده بود در صورتی که زندانیان سیاسی آزاد و حصر برداشته شود، از شکایت خود خواهد گذشت. خواسته‌ای که هیچ‌گاه جامه عمل بر آن پوشیده نشد.

حمیدرضا جلائی‌پور
سید مصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.