اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.

برگزاری هفتمین مراسم سالگرد شهادت سیدعلی موسوی؛ با حضور گسترده مردم و دوستداران میرحسین

1395/7/23

مراسم هفتمین سالگرد شهادت سیدعلی موسوی، خواهرزاده میرحسین موسوی، در منزل این شهید عاشورا، با حضور جمع زیادی از فعالان سیاسی، اساتید دانشگاه‌ها، همرزمان جنگ سیدعلی و سیدابراهیم، زندانیان سیاسی آزاد شده و خانواده‌های شهدا و زندانیان سیاسی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار کلمه، هفتمین مراسم گرامیداشت یاد و نام شهید سیدعلی موسوی، که بعداز ظهر عاشورای ۸۸ در مقابل منزل خود با شلیک گلوله‌ای به شهادت رسید، امسال نیز برگزار شد.

مراسم یادبود همزمان با شام غریبان امام حسین برگزار شد و بعد از سخنرانی درباره عاشورا، برای سلامتی میرحسین موسوی و زهرا رهنورد که ششمین عاشورای خود را در حصر می‌گذرانند دعا کردند.

در این مراسم تعداد زیادی از فعالان سیاسی و دوستداران میرحسین موسوی و همراهان سبز حضور داشتند. حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمود دعایی، قربان بهزادیان‌نژاد، دکتر ظفرقندی، سردار سعیدی، احمد یزدانفر، ابوالفضل قدیانی، محسن میردامادی، سیدمصطفی تاج‌زاده، سیدعلیرضا بهشتی، سیدمحمدرضا بهشتی، فخرالسادات محتشمی‌پور، زهرا رحیمی، معصومه دهقان، پروین فهیمی (مادر سهراب اعرابی)، مادر سعید زینالی، جمع زیادی از جوانان سبز و اصلاح‌طلب و فعالان سیاسی و فرهنگی و معلمان از جمله حاضران در این مراسم بودند.

میرحسین پس از ترور سیدعلی: ابایی از شهادت ندارم؛ خون من رنگین‌تر از شهدا نیست

سیدعلی حبیبی موسوی، ۴۳ ساله، خواهرزاده میرحسین موسوی بود که ۶ دی ۱۳۸۸ ظهر روز عاشورا در خیابان شادمان توسط سرنشینان یک پاترول مشکی از ناحیه سینه هدف گلوله قرار گرفت و بعد از انتقال به بیمارستان ابن سینا به شهادت رسید.

سیدعلی موسوی در زمان شهادت یک دختر ۱۷ ساله و یک پسر ۷ ساله داشت. سیدعلی دومین فرزند شهید این خانواده است، ابراهیم موسوی برادر او نیز یش از این در دوران دفاع مقدس به شهادت رسیده بود.

حمیدرضا جلائی‌پور
سید مصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.