اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.

نامه تاج‌زاده به شهردار مسلمان لندن: مردم ایران رای به شما را گامی مثبت برای به رسمیت شناختن تفاوت‌‌ها می‌دانند

1395/2/27

سیدمصطفی تاج‌زاده زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین در نامه‌ای به صادق خان، شهردار جدید لندن با تبریک این انتخاب نوشته است: من هم چون شما از رفتار و گفتار زوج ابوبکر بغدادی – ترامپ بیزارم و روش و بینش آنان را تهدید علیه بشریت مخالف جنگ و تروریزم و خواهان امنیت و پیشرفت و رفاه می دانم و تا آن جا که با روحیات هم وطنانم آشنایم، مطمئنم که اکثریت قاطع ایرانیان رأی به شما را گامی مثبت از سوی شهروندان لندن در جهت به رسمیت شناختن تفاوت های دینی، نژادی، زبانی و فرهنگی ارزیابی می کنند.

متن نامه این زندانی سیاسی سبز و ترجمه آنرا با هم می خوانیم:

به نام خدا

جناب آقای صادق خان

با احترام

انتخاب شما را به عنوان شهردار لندن تبریک می گویم. مایه مسرت است که اکثریت همشهریان تان در زمانی که نژادپرستان برتری طلب و جنگ افروز بر آتش اسلام هراسی می دمند و کینه و نفرت علیه مسمانان می پراکنند به یک انگلیسی مسلمان رأی دادند. شما در معرفی خود گفته اید: «من در لندن ساکن هستم، اروپایی ام، بریتانیایی ام، یک انگلیسی هستم، مسلمانم، ریشه آسیایی دارم، اصالتاً پاکستانی ام، شوهرم و در عین حال یک پدر.»

من نیز به عنوان شهروندی ایرانی و مسلمان که تبارم به علی و فاطمه می رسد و ساکن تهرانم، شوهر و پدر نیز هستم، به اطلاعتان می رسانم که هم چون شما از رفتار و گفتار زوج ابوبکر بغدادی – ترامپ بیزارم و روش و بینش آنان را تهدید علیه بشریت مخالف جنگ و تروریزم و خواهان امنیت و پیشرفت و رفاه می دانم و تا آن جا که با روحیات هم وطنانم آشنایم، مطمئنم که اکثریت قاطع ایرانیان از زن و مرد، فارس و ترک، کرد و لر و عرب، ترکمن و بلوچ، شیعه و سنی، مسیحی و یهودی و زرتشتی، شهری و روستایی، رأی به شما را گامی مثبت از سوی شهروندان لندن در جهت به رسمیت شناختن تفاوت های دینی، نژادی، زبانی و فرهنگی ارزیابی می کنند.

امیدوارم با کارنامه موفق خود استمرار این دیدگاه دیگرپذیر و راهبرد برد-برد را تقویت کنید.

زندان اوین – ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ برابر با ۱۵ می ۲۰۱۶

سید مصطفی تاجزاده

رئیس ستاد انتخابات کشور و برگزار کننده اولین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای ایران

In the Name of Merciful God
May 15, 2016
To: His Honorable, Mayer of London , Mr. Sadegh Khan:
With Deepest Respects ;
I would like to congratulate you for being elected as the Mayer of London. It is gratifying that the majority of the London’s Citizens have elected a British Muslim, while racists and warmonger supremacists are trying to promulgate Islam-phobia by instigating hate against Muslims.
In your remarks you have introduced yourself as such: “I reside in London. I am European; British; English; Muslim; my roots are from Asia; originally from Pakistan ; I am a husband and a father.”
In the same manner, I would say: I am a citizen of Iran, a Muslim descendant of venerable Ali and Fatimah. I reside in Tehran and I am a husband and father. I would like to state that like you, I despise the behavior and discourse of the Trump-Abu Bakr Al-Baghdadi duo. I regard their ideas and plans as threats to humanity and against those who reject terrorism and seek security, progress and wellbeing. In as much as I know my countrymen, I am certain that the vast majority of Iranians, men and women, Fars and Turk, Kurd and Lurs,Turkmen and Baloch , Shiite and Sunni, Christians and Jews, and Inhabitants of cities and villages, regard the act of the citizens of London in electing you as the Mayer of London, an effective step toward recognizing religious, racial, and cultural differences.
I hope that through your future sincere service, you will advance the public acceptance of otherness and will encourage people to always follow win-win strategies.
Respectfully,

Seyed Mostafa Tajzadeh
Former Senior Director of Elections – Director of first general election of the Islamic Councils in Cities and Villages
Evin Prison – Tehran
May 15, 2016 = Iranian Calendar: 26 Ordibehesht , 1395

حمیدرضا جلائی‌پور
سید مصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.