اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.

ابراز همبستگی خانواده های زندانیان سیاسی با حسین رونقی:ما هم دست به روزه سیاسی خواهیم زد

1392/6/4

جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی با صدور بیانیه ای ضمن اعتراض به بی توجهی نسبت به وضعیت حسین رونقی، خواهان اعزام فوری وی به بیمارستان شدند.

به گزارش نوروز، خانواده زندانیان سیاسی در این بیانیه اعلام کرده اند در صورت عدم اعزام این زندانی سیاسی به بیمارستان برای هم بستگی با این مادر و فرزند مظلوم دست به روزه سیاسی خواهند زد.

متن کامل این بیانیه در پی می آید:

بسم الله الرحمن الرحیم
به اطلاع مردم دردآشنا و فهیم ایران می رساند ما خانواده های زندانیان سیاسی که هریک دردی جان سوز از ستم های اعمال شده بر خود و عزیزان دربندمان به دل داریم، با توجه به وضعیت وخیم فرزند عزیزمان جوان وبلاگ نویس، حسین رونقی ملکی، مراتب تأسف و در عین حال انزجار خود را از بی توجهی های منجر به شرایط بحرانی برای وی که منجر به اعتصاب غذای او و مادرش شده است ابراز می داریم.

بنا بر شهادت 41 تن از زندانیان سیاسی بند 350، «حسین رونقی ملکی، پس از دستگیری در سال ۸۸، تاکنون دچار نارسایی شدید کلیه، التهاب پروستات و مثانه، خونریزی دستگاه گوارشی و آنژین قلبی شده است» ولی متاسفانه از سوی مقامات قضایی هیچ گونه اقدامی برای درمان وی نمی شود.

از آن جا که ما خانواده های زندانیان سیاسی خود را عضوی از یک خانواده می دانیم، در صورت عدم اعزام فوری وی به بیمارستان برای هم بستگی با این مادر و فرزند مظلوم دست به روزه سیاسی خواهیم زد.

5/6/1392
جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی

حمیدرضا جلائی‌پور
سید مصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.