اصل ٢٥ - بازرسی و نرساندن نامه ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی ، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس ، سانسور، عدم مخابره و نرساندن آنها، استراق سمع و هرگونه تجسس ممنوع است مگر به حکم قانون .
نشریات و مطبوعات در بیان مطالب آزادند مگر آن که مخل به مبانی اسلام یا حقوق عمومی باشد. تفصیل آن را قانون معین می‌کند.

درنامه دکتر محمد رضا خاتمی به علی محمد بشارتی مطرح شد : براي جبران اين دروغ پراكني سراسري چه خواهيد كرد؟

1392/4/20

نوروز : در پی حضور آقای بشارتی وزیر کشور دولت دوم هاشمی در سیمای میلی و بیان نسبتی نادرست به دکتر محمد رضا خاتمی دبیرکل سابق جبهه مشارکت و نائب رئیس مجلس ششم، وی در نامه ای خطاب به آقای بشارتی خواستار انتشار مدرك و سند وی در مورد این ادعا و درغیر اینصورت جبران این دروغ بطرق مقتضی شد.

متن کامل این نامه درادامه آمده است :

جناب آقاي علي محمدبشارتي
با سلام
توفيق ديدن برنامه شما در سيما را نداشتم. آخرين بار كه شما را ديدم در صف راي دادن به جناب آقاي مير حسين موسوي بود در مسجد جوستان در سال ٨٨ كه هم راي هم بوديم. براي شما آرزو مي كنم چون زمان شاه كه حق طلب بوديد و يار مظلومان، همواره چنين بمانيد. غرض از اين تصديع اين است كه جنابعالي در مصاحبه خود با سيماي جمهوري اسلامي به صراحت از اين بنده كوچك خدا اسم برده ايد كه گفته ام منشور سازمان ملل بايد قانون اساسي ما باشد . قبل از شما هم فرد ديگري چنين حرف بي اساسي را زده بود ولي چون تمام حرفهاي ايشان مايه انبساط خاطر ايرانيان غم زده بود آن حرفها را هم به همين حساب بي جواب گذاشتم ولي اينك كه شما در يك برنامه سراسري تلويزيوني چنين بي پروا اين دروغ را منتشر مي كنيد ( كه اميدوارم اين برنامه در غبر ماه مبارك پر شده باشد) خواستم تقاضا كنم مدرك و سند خود را در مورد ادعاي خود منتشر كنيد و اگر نتوانستيد آيا براي جبران اين دروغ پراكني سراسري چه خواهيد كرد؟ البته در مورد امانت داري قابل تحسين شما در دوم خرداد پس از توصيه مكرر و مخفي و علني جناب آقاي هاشمي رفسنجاني مبني بر جلوگيري از تقلب ناگفته هايي در باره شامگاه دوم خرداد وجود دارد كه انشاالله هيچ وقت نيازي به بازگو كردن آنها نباشد.

با احترام مجدد

سيد محمد رضا خاتمي

حمیدرضا جلائی‌پور
سید مصطفی تاج‌زاده

براي قرار دادن لوگو زير در سایت یا وبلاگ خود، كد را در قسمت (head) سايت يا وبلاگ قرار دهيد.